bugün

sürat kargo reklamını seyretmiş tiptir.
(bkz: binlerce gül sokak var kenan bey)
şahsımdır. ama bir ibnelik sezmiyordum da değil... çünkü moto gp'yi biliriz de superbike'ı kenan sofuoğlu sayesinde öğrendik. hiç değilse alanında 2. büyük organizasyondur belki diye ümit ediyordum ki alakası yokmuş. yine de yoklukta gideri var derler ya hani, napalım abi oxford vardı da kenan mı okumadı...
kesinlikle katıldığım düşüncedir. motor sporlarını biraz bilen birisi bile bu adamın neresi dünya şampiyonu dedirtir? hangi dünya şampiyonasında bulunmuştur? 3.ligde oynayıp da sadece türkiye'de insanların gözünde büyük olması bizim kendimizi küçük düşürmemizdir.
reklamda da oynatan tiptir efem.
5. ligde oynayan futbolcu bile usta futbolcudur statü olarak da galatasaray alt yapısında oynayan futbolcudan daha yukarıdadır çünkü daha üst bir ligde oynar. aynı şekilde kenan sofuoğluda usta motorcudur ama ne yalan söyleyim süper motors nedir? moto gp den ne farkı vardır yıllardır kafamı kurcalayan bir soruydu.
hayatı motor üstünde geçmiş, babası motor tamircisi, bir ağabeyini motor kazasında kaybetmiş kenan sofuoğlu'na sallayan, belki de motor üstüne bir kere binmemiş insan söylemidir.
salak salak konuşan insanların söylediği saçmalıktır. çevrenizde bu iddiada bulunan insanlar olursa şöyle cevap vermek gerekir;
"ulan salak, mal! hayatın boyunca sen ne başarı elde ettin? ilkokulda hocanın taktığı kurdeleden başka ne başarın olabilir senin gerizekali hayvan?"
hayatını motorsiklet üzerinde geçirmiş, aynı zamanda akrobatik düzeyde çok iyi de motorsiklet kullanır. rossi ye laf atmak gibi olmasın ama o bunun yanında bok yemiştir. moto gp de pilot olmak sadece iyi kullanıcı olmakla olmuyor gerizekalılar.
kendisi hiç birşeyi başaramamış birinin ülke sporcusuna bok atması durumudur.

Bak canım sen sanırım motorları sadece televizyonda ya da yanından geçerken görüyorsun.

Motor sporları pahalıdır çok zeki bir boktan anlamayan evladım.

En az üç taşşşaklı sponsor ister sadece yumuşak bir lastik bile bin tl üzeridir ve her antremanda bir sürü lastik değiştirilir. Motor engine bakım kısmına hiç girmiyorum bile.
Tek başına gidip süper bike'ta yarışıyorsun ne devletin destek oluyor ne başka büyük firmaların ne bekliyorsun ki moto gp'ye yükselmesini mi?

Bak canım bunu senin anlayacağın dilden anlatayım sen diyorsun ki bu adam 3.lig takımı gibi moto gp üç büyükler.
Peki bu 3.lig takımları neden bir üç büyükler olmuyor?
Transfer yapacak para, iyi bir teknikdirektöre yetecek para, altyapıdan yetiştecek oyuncular için iyi bir tehsis yani yine para. Daha sayayım mı?

Sen sporcuna sahip çıktın mı ki aşağılayabiliyorsun o adamı?
Sen git moto gp'de yarış madem usta motorcu değilse.
Hayatında hiç pistte yarış yaptın mı acaba?

Azmidir başarmıştır milleti ırkı dini dili ne olursa olsun, bir insan kendi imkanlarıyla bir yerlere gelebildiyse saygı duymak lazımdır, onu kötüleyip çamur atmak değil.
motorsporlarında en önemli şey sponsordur kenanın şimdi bazılarının deyimiyle 3. ligde yarışmasının en önemli sebebi de budur yoksa yetenek olarak moto gpdekilerden aşağı kalır yanı yoktur. kendi gözlerimle canlı olarak gördüm ki adam motosiklete tamamen hükmediyor.

eğer ki türk bir sponsor ve kuvvetli bir motor ile kenan motogp de kafaya çok rahat oynar. adam şu anda mahi racing diye bir hint takımı adına yarışıyor ve sponsoru da redbull redbull da gidip yeteneksiz bir adama sponsor olmaz.

kendisi de belirtmiştir ki bir üst düzeyde başarılı olamamasının sebebi maddi imkansızlıklar ve sürekli sorun çıkaran
motordur.
kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş misali bir değerlendirmedir.

o kadar usta olan yapabiliyorsa gitsin 5. ligde yarışsın.
yarışlara vs katılıdığına göre bir oranda ustadır.
kenan sofuoğluna laf atan yazarın bağdat caddesinde motorla dolaşıp arkadaşları tarafından gaza getirilmiş kişidir.
maldır. beni motorun üstünde görmemiştir abiler bir el atın kampanya başlatın platform oluşturun bana da fırsat tanıyın hazırım onu geçmeye.

(bkz: kenan sofuoğlundan daha iyi motor kullanmak)
çomardır.

çoluk çocukla yarışıp birinci gelip sanki motogp kazanmış gibi propaganda yapması beni çıldırtıyor.