bugün

bir tür halüsinasyon mu bu yoksa artık kafayı mı sıyırdım. kemalistleri zombi olarak görmeye başladım... evet.

bugüne kadar hannnngi görüşten insan ile tartıştı isem hepsinde en azından 1 kişiyi karşıt görüşe saygılı gördüm, bakın gördüm diyorum çok ciddiyim...

en dincisi bile bunu yaptı, en yobazı bile "Allah yarattı o daha iyi bilir iyisini" diyebildi,

komünist bile "herkesin eşit olduğu sınıfsız bir toplumda olmayacak birşey değil" dedi. diyebildi...

en ülkücüsü bile "müslümandır, türktür, Allah yaratmıştır..." dedi, *...

en ateisti bile "yoktur!" demedi... bilinemez dedi...

ammaaa gelin görün ki kemalist olan bu kişiler; ki ben onlara milli eğitim fabrikasının trade mark paketleri, ürünleri vs diyorum, nuh der peygamber demez. atatürk'ü ve politikalarını eleştirmeye mi kalktın, seni yaftalıyacağı adres bellidir:

yobaz, dinci, şeriatçı vs...

"yok!" dersin, "değilim" dersin, anlamaz, saldırır, gözü başka şey görmez. artık duygularıyla hareket etmeye başlamıştır. beyin fonksiyonları durmuştur, empati kurma, saygılı olma, karşıdaki kişiyi anlayışla karşılama en olmadı münakaşaya dahi girmeme yoktur.

bu nedenle zombi olma olasılıkları sıfat yakıştırması olarak mümkündür. ama o da tam karşılamıyor çünkü zombiler hiç olmazsa beyinleri ile hareket ederlerdi. ama kemalistler kalpleri ve duygularıyla hareket ediyorlar.

zombilerin en belirgin özelliklerizombi olmayan kişilere karşı acımasızca saldırmalarıyıdı... ama onlardan olmayıp onlarmış gibi davrananlara da "house of dead" filminde saldırmamışlardı.

belki biz de bir zombi öldürüp üstümüzü kan ile bulamalıyız. böylece hala sağlığımızın yerinde olduğunu anlamazlar.
her karşıt fikri faşist, ergenekoncu, antidemokrat, darbeci, terörist olarak yaftalayan bünyenin zombi olması durumuyla eşdeğerdir.
(bkz: çağdaş yobazlar)