bugün

herhangi bir kemalist ile bir iki dakika konuştuktan sonra herkesin hak vereceği tespittir. en çok kullandıkları söz öbeği ise "allah ile benim aramda sana ne oluyor?"dur. uzak durmak lazım.
allah ile onun arasında olan müslümanlıktır; sözde veya değil kimseyi ilgilendirmez. ilgilendirdiğini düşünen kendini mesih sanan bir ahmaktır. ha mesih olsan yine ilgilendirmez. allah ile kul arasına kimse giremez. ben müslüman olmayan biri olarak bunu biliyorum ama sen bir mandasın ki daha inancının kutsal kitabının kapağını bile açmamışsın. üfürükçülere inanır bu tür mandalar.
allah ile kul arasında olmayan bi müslümanlık da dostlar alışverişte görsün müslümanlığı olabilir...

not: bir de böyle kemalistli başlıklar açınca birileri gelip "baban kimdi bilemezdin şerefsiz"li şiirler paylaşıyor. bu da bir anımdır.
not 2: kemalist de değilim şakirt de...
sözde kısmı kemalist olmayanlar tarafından eklenmiş müslümanlıktır.
bir türk atasözü der ki parayla iman kimde bilinmez .
dinin allahla kul arasında bir mesele olarak görülmesinden korkan yobazın işine gelmeyen müslümanlıktır.
hiç bir kimse bir kimsenin dinini değerlendiremeyeceği ve islam gereğincede başka bir müslümana iftira düzeyinde bir kelime söyleyemeyeceği için otomatikmen kendi halinde çürüyen tezdir.
daha vahimi için;

(bkz: dincilerin sözde müslümanlığı)
Bakara, 256. Ayet: Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir.
bazıları gerçekden dinde özgürlüğü savunur ki bu bazıları maalesef çok az geriye kalanlar ise aslında dinden soğumuş ve içten içe dinsizliği isterler örnk: eşcinsellere özgürlük isterler, başörtülü insanları üniversteye sokmazlar nerde özgürlük ?
deccalin peşinden ona taparcasına bağlılıkla gidecek olan ama neyin peşinden gittiğini bilemeyecek olan ve kendini müslüman zanneden ama namaz kılmayan, kadere inandığını söyleyen ama her durumda isyan eden, müslüman olduğunu söyleyen ama aslında çok ta umurunda olmayan grubu hatırlatır bana hep.
Beyaz müslümanlardan iyidir. Vatan severdir ulusalcıdır ama olmaz ki be şekerim. Ya ümmetçisin ya devletçi.
(bkz: iki ucu boklu değnek)
müslümanların sözde insan sevgisi
sorun buradan kaynaklanmaktadır (bkz: türkiye de muhafazakarlık) (#18980533).
tarafımdan kınanan durum. Bugün ortada olan bir gerçek vardır ki kemalizmle islam aynı kalpte bulunuyorsa o kalp münafıktır ve kafirdir. Kemalizm ideolojisi özellikle islamı ortadan kaldırmak için çabalamış bir ideolojidir. Tarihi kanıtları hatıratlarda bolca mevcuttur. Hem atatürkün düşünceleri hemde inönünün hatıratları bu gerçeği ifade eder. Şimdi madem Atatürkü ve kemalizmi çok seviliyor ve inanılıyor onun yoketmeye çalıştığı bir inanç kabul edilemez. kabul edilirse münafıklık olur.