bugün

en nihayetinde hepsi dolmuşa biner.

neyin kafasını yaşıyorlar anlamak mümkün değil.

asgatri ücrete çalışıp, açlıktan nefesleri kokuyor elitlik taslamaktan geri kalmıyorlar.

ne kadar zırlarsanız zırlayın, bu milletin bir parçasısınız. keşke olmasanız ama malesef öylesiniz.

haddinizi bileceksiniz. kendinizi bi tezek görmekten vazgeçin. ve bir hiç olmadığınızı anlayın.
dağdaki çobanın, köydeki garibanın, şehirdeki işçinin eğitim görebilmesi için uğraşmışlardır. Yoksa asırlardır olduğu gibi al sana din deyip aklını mahvedip bunu da çok iyi bir şey sanmamışlardır. ne anlattıysanız artık manyak gibi bakıyor insanlar. kendi kendine kötülük ettiğinin farkında değil. eğitim kötü bir şey sanılıyor sanırım. ben cennete gideceğim onlar cehenneme diye inandırılmış.
aynen öyle.

amele akplileride gördük. koskoca tübitak gibi kurumda led li ekmek dolabı projesini yürüten sürü onu buna elitist dese nolur. aq.

tübitak başına güya imam hatipli belediye hela işlerinden birini getirirsen siz o elitistleri çok ararsınız .
kimi ezmiş, kemalist burjuva diye bir şey yok. bu ülkenin zenginleri, ağaları, din baronları doludur. kemalist dediklerin asker, memur, köylü çocuğu. senden daha fazla şey bilince elit olmuyor. git sen de öğren kim engel oluyor? önünüzde onca fırsat varken arabesk arabesk takılıp kahvelerde boş oturuyorlar sonra burjuva bize kötü davrandı oluyor. bu ülkede sürekli dinsizlikle suçlanıyor bu insanlar, ne biçim bir suçsa. bu din baronlarının ezdiği, kendine tutsak ettiği insanlar çok. adam el pençe duruyor gavs efendim diye kendine hayrı olmayan bir adama. daha ne diyeyim.
Kibir abidelerinin kendilerini " dev aynasından " izlemeleri sonucu ortaya çıkan iğrenç bir duygudur.

Sen kendinin elit ve modern görme, bırak başkası bunu onasın.
sadece elit ve modern sansalar neyse dersin bilim adamı sanıyorlar astronot bile sanan var .

ya maymun sananlara ne diyeceksin .

sanmanın sınırımı var .

bak mesela bende kendimi istediğim bir zımbırtı sanabiliyorum ondan kolay bir şey var mı .

hatta bak şu anda kendimi keşan ali sanıyorum .

demiştim sanmanın sınırı yok .
herkes sevgisini göstermenin bir yolunu buluyor . siz nasıl nefertinizi kusmanızın türlü türlü yollarını buluyorsanız tıpkısının aynısı oluyor .

nasıl ki kemalist kendisini bilim adamı saymakla bilim adamı olamıyor tıpkısının aynısı oluyor .

madem ki kendini hiç bir şeyin yerine koymamaktan iyi oluyor söyleyin kemalistlere gelsinler benim serçe parmağımın yerine koysunlar .

hiç bir şeyin yerine koymamaktan iyi nasıl oluyormuş bir görelim bizde .
elitizm eleştirisi amele eziklikten başka bir halt değildir.

pekala bu sürüdeki bitmez tükenmez eziklik nerden geliyor. taaa osmanlıdan.

padişahlar ve osmanlı halkı öyle ezermişki genetiklerine işlemiş. adam değil elini eteğini öptürmezmiş.

cumhuriyetle beraber vatandaş olmak ülkenin eşit haklı bireyi olmak bu davar sürüsüne zor geliyor.

içlerinden atamadıkları eziklilk. bunun dışında kendini vatandaş görenlere elitist diye çemkiriyor ezik sürücük.
Elit ve modern olmak sadece zenginlik ile ölçülebilen şeyler olmadığı ve kötü bir şeyi ifade etmediği için en çok da büyük oranda gerçek olduğu için doğrudur. Elitlik vatandaşa küfretmek (bkz: ananı da al git), (bkz: gavat) demekse Kemalist ibaresini değiştirelim. Modernlik sanata, eleştiriye, bilimsel teorilere açık olmamamaksa (bkz: darwin) (bkz: Kars da heykelin yıkılması) (bkz: cezaevinlerdeki gazeteciler) o ibareyi yine değiştirelim.
Dağdaki çobanla profosörün oyunun eşit sayılması insanlığın bir çok fedekarlığa katlanarak ulaştığı en erdemli noktadır,her insanın hukuk önünde eşit sayılması medeni evrensel hukuk normudur.Bu normun baya gerisinden gelen güruh kendine medeni diyorsa arıza lambası yanmış demektir.Burjuva-köylü ayrışmasında kalmış ortaçağ kafaları olabilir.Kafalarında Feodalizmi yıkmaları gerekiyor sonra yeniçağa gelebilirler.
Köylü milletin efendisidir diyen bir öndere sahip olduğumuzdan çürütülecek bir önermedir.
Askeri darbeyi yapan cuntaların ve darbeyi destekleyen sözde elit kesimin kendilerini kemalist olarak tanımlamalarıda başka bir vahim durumdur.
(bkz: siyasal elit)