bugün

bu konuda hiçbir şüphem yok. kemalistler kesinlikle anaerkil aile yapısına sahip. her ne kadar kadın ve erkek kendi aralarında sözde eşit görünse de kadına uygulanan pozitif ayrımcılık neticesinde kadınlar daha bir ön plana çıkıyor sanki. bütün bir aileyi erkeği hatta ve hatta aile üzerindeki hemen hemen herşeyi domine ediyorlar. yakın zamanda kendi aralarında kadındır yapar sözleri duyarsanız hiç şaşırmayın.
Cevrem de bolca gozlemledigim ve kesinliginden emin oldugum onermedir.

Aile icerisinde en son karar veren kisi genellikle anne olur.

Onlarda Kadin istedigi gibi giyinir istedigi yere istedigi zamanda gider erkek buna engel olursa modernizm anayasasini cignemis olur.

Aile icerisinde Kadın genellikle daha cok calisir ve daha cok para kazanip aile de en cok sozu gecen kimse olur.
(bkz: cennet anaların ayakları altındadır)
Kimse babişkolarımızın erkekliğini ve mamamızın kararlarını sorgulayamaz!!!
Cevap vereyim rezil edeyim trollü diye geldim ama noxeca ölüm vuruşunu yapmış bana diyecek laf bırakmamış klavyesine yüreğine sağlık.
kemalistler gerçek türk olduklarındandır. anaerkil aile yapısı genellikle bu vatanı her zaman sahiplenen türkmenlerde görülür.
Valla kimin kemalist olduğunu bilmem.
Örn: evde Atatürk mü Erdoğan mı dendiğinde "tabi ki Erdoğan" diyen hatunun izni olmadan eve koltuk veya tava tencere ya da beyaz eşya alamayız.

Yatağın neresinde yatacağımıza karar vermesi, evde ne pişecek beslenme şekli vs tamam da evi nerede alacağımız, yatırım aracı olarak altın (yurdum kadını için genetik davranış) ürün markası, alışveriş listesi, giyim tarzı (kendisine karışılması düşünülemez bile ki burada benim saç sakal bırakıp bırakmamam veya şekli) tatili nerede yapacağımız vs vs tüm kararlar hatun sıfatı gereği ona ait oluyor.
işin garip tarafı kültür inanç olarak başka toplum kadını da hemen hemen aynı yaklaşımda bulunuyor.
Arada ki tek fark onlar daha soft bir yapıda olup, sanki bu kararlar bizim kararımız gibi bir algıyı bizde oluşturuyor.

Bu anaerkil yapı için yurdum kadını bir ideoloji siyasi görüş sahibi olması gerekmez ki bunu yapan kadın kemalist değil.

Evlilik birliktelik aşk vs hangi adla adlandırırsanız adlandırın, çeşitli sosyal çevre eğitim ve gelir seviyesi olan çalışan çalışmayan çeşitli inanç ideolojik düşüncede bir kaç kadın ile birlikte olunduğunda bu gerçeği daha iyi anlıyor kabulleniyorsunuz.

Edibüdü: Kaybedeceğiniz savaşa girme gerçeğine sığınmış biri olarak; size göre kılıbık bir yapıdan rahatsız olmak gibi sorun yaşamıyorum.