bugün

muhtevasına, sadece kemalistlerin hakim olduğu tarihtir. kemalistlere göre yobaz olan kesim (ki bu kesim kemalist olmayan tüm ülke vatandaşlarıdır) bu tarihi bilse de olur bilmese de olur. ama kemalistler bir gün bu tarihi hepimize ezberleteceklerini iddaa eder dururlar.
kemalizm ideolojisi 80 yıla sığmayacak kadar geniştir.

faşizm ve makyavelizm'in erimiş ve birbirine karışmış halidir.

bazen jakobenizm'in eylemlerini de ihtiva eder güç kaybettiğinde.

edit: kemalizmi övmüyorum kemalist arkadaş. faşizm'de makyavelizm de boktan fikir akımlarıdır.
1938' den sonra ülke için tek faydalı işleri yoktur.
niccolo machiavelli bu gün yaşasa kemalist olurdu zannımca.
(bkz: kemalistler silsin sizi)
80 yıl boyunca kendilerinden olmayan herkesi fetoşçu ilan etmişlerdir. bu nasıl bir cehalet arkadaş ya?
80 sene boyunca cumhuriyet rejimine karşı gelen yobazların götünden kan almışlardır.

(bkz: kuyruk acısı)
osmanlının yüzlerce yıllık tarihinden değerlidir.
mustafa kemal atatürk'ün felsefesini zerre kadar anlamamış olan bir kimsenin işkembe-i kübradan attığı yalandır.
birilerini sırtında taşımamaya delildir.

ama bu nasıl yavşak bir zihniyettir ki hepimiz kardeşiz ayağına amerika, ermenistan, kürdistan hepsinin altına yatmak ister?

bu nasıl öküz bir zihniyettir ki aynı anda hem sosyalist hem şeriatçı olmaya çalışır?

nasıl bir mal olmaktır bu?

hee hattı zatında niccolo machiavelli için iki cümle de ben edeyim.

il principe'yle zaten şu anda avrupa'nın siyasal temelini oluşturur.

bazılarının sandığı gibi boktan olduğundan mı avrupa ayakta biz yaraktayız bilemeyeceğim ama, vazgeçin oğlum bu sevdadan. burası öyle bir memlekettir ki ne kimsenin yeri, ne canı, ne malı garantidedir. (doğal olarak ben de dahil)

siz yangına körükle gittikçe, siz bu zokaları yuttukça daha da boka sarıyor bu işler. sonunda siz ve sizin gibiler yüzünden millet birbirini öldürecek, herkesin götüne cop sokucaklar yine, işkencenin bini bir para olacak.

yapmayın evladım. oyuncak değil bu. her boku bilecek yaşta değilsiniz daha. bırakın bu ayakları.

sizin gibi kaç insan bu memlekette sike sike ateist oldu haberiniz var mı?

dininizi yaşayacaksanız efendi gibi namazınızı kılın, duanızı edin, orucunuzu tutun. yazık günah bu işler.

babalarımız bir hayrını göremedi, bizde tablo belli, bari toparlayın kendinizi de çocuklarımıza güzel bir ülke bırakalım.

yeter.
kendi tarihini kemalistlere atfeden adam.
bu ülkede yapılan her yanlışda ya kendisinin ya da seleflerinin payı olduğunu idrak edememek.
kemalizm için ve kemalistler için söylenenlere bakıyorum da..
hani atın götünde uçuşan sinekler var ya onlar gibiler bu söz sahipleri..
bokun içine girmeye mehilliler.. Ya dabokun içinden çıkmamaya..

80 yılda birşey yapılmadı diyenlere seslenirim buradan.
yıl 1923 cumhuriyet ilan edildi.
cumhuriyet diyorum cumhuriyet..
Halk egemenliği..
ne kadar beğenmesek te eksiklikleri de olsa gayet güzel bir yasalar bütünüyle yaşamımızı sağlıyor bu düzen.
seçme hakkı tanıyanlarda bu aşağılık kemalistlerdir.
hani menderes dedikleri adam var ya en büyük kemalisttir kendisi.. Atatürk kendisini nasıl aydında sıradan bir CHP il başkanı iken alıp meclise sokmuştur. menderes nasıl inönü ile yaptığı görüşmeler ile ayrılıp dp yi kurmuştur..
yine o adi aşağılık namussuz gavur kemalistler değil midir bizi ikinci dünya savaşına sokmayan ideolojinin yaratıcıları.. kahrolun adiler, vatansızların evlatları kahrolun..

şayet girmiş olsaydık o 2. dünya harbine ne güzel al sana orjinal sevr..
vatan mı bırakacaklardı bizlere sanki...
ama bunlar aşağılık küfürleri hakeden insanlar sokmadılar bizi savaşa..
neymiş efendim.. aç kal ulan kız çocuğu baban hiç olmazsa başında demişlerdir.
ama kötüdürler...
yine yaranamazlar...
neden.....
çünkü geride bıraktıkları halkın çocuklarının kanlarında yavşakça bir kan dolaşmaktadır..
ikinci cumhuriyetçiler sizlere sesleniyorum..
siz değil misiniz güzel bir göğse vatanı satarım diyenler...
ulan yavşakların torunları herhangi bir savaş döneminde elleriniz tetiği çekemez sizlerin, ancak götünüzü parmaklarsınız sizler..
sinirlendim...
kemalizm e laf ediyorlar ne istiyorlar anlamış değilim bundan.
kemal işte kastedilen mustafa kemal..
leninizm diyorsunuz stalinizm diyorsunuz olmuyor kemalizm deyince işin içine abukluk katıyorsunuz değil mi.
lenin kemalin askerleri demiyor muydu?
kemalist güçler diye söz etmiyor muydu açın bakın.. sözlerini okuyun...
mao gidip tarih derslerine koymadı mı kemalizm in askerlerini.
be itoğlunun gavur tohumları.. koskaca çin bir okka devletin liderini tarih derslerine kapak yapmıştır. kemalizmden söz ederlerken siz kalkıp burada yok kemalizm bir bok yememiştir diyorsunuz...
nasıl bir şey istiyorsunuz kemalizmden söyleyin allah aşkına..
ulan erbakan tayfası bile mücahit ecevit diye sloganlar atmadılar mı
tamam anladık sikiniz taşağınız bir. ancak şu var. be götün çocuğu diyor içim sizlere * * herkes mi sizin gibi..
80 yılda hiçbirşeyin yokken herşeyin olma yolunda ilerliyorsun..
özgürlük diyorsun belki neyin özgürlüğü nasıl bir özgürlük..
anasını yediğimin anayasa değişikliğini mi söylüyorsun ima ettiğin nedir? sorarım sana..
beğenmediğin anayasanın meclise soktuklarına bak....
memuru var işçisi vatanseveri faşisti var.
sosyalist olduğunu söyleyeni var kürt milliyetçisi ile avaresi var..
liboşu var toprak ağası var..
teröristi var kalpazanı var...
namuslusu var namussuzu var...
daha ne olacak diyorsun demi....
kemalisti az var.. o mu dokunuyor sana size sizlere....

bir dangalan demiş 80 yıldır kendinden olmayanı fettoşçu ilan etmiş demiş..
ulan o kısırın yaşı kaç..
kemalizmin yaşı ne?..

başbakanın dediğigibi tek bir dikili taşı yokmuş...
ancak sürülü toprakları var.. vatanı var.. her karış toprağı kan olan vatan.. boğulun o kanda demek kusmak istiyorum suratınıza..
yetmiyor...
tansu çiller i beğenmeyen zibidiler topluluğuna sesleniyorum buradan..
ulan dönekler bu kadın bile çıkıp bir karış toprağımı vermem dememiş midir..
ecevit in bill ile olan resmini görüp aldanan insanlar ecevitin kıbrıs harekatını hiç mi bilmezler..
hiç mi kızım ayşe tatile gitsin sözünü duymamışlardır..

ulan dua ediyorum allahın şu ramazanın da bu üstteki yorumları yazanların yaş ortalaması yirminin altına olsun diye.. diğer türlüyse vah ülkem vah.....
ha şunu da söylemeden geçemeyeceğim..
sizler yarın atatürk ün heykellerini de yıkarsınız..
yıkın onları da yıkın götünüze sokun derim.
kızgınlığım yatışsın her kemalist konusunu bulup yazacağım.
çıktıkları deliği beğenmeyen veletler..
Soyunmak ve soyundurmak üzere inkişaf etmiştir.
rüşvet, kumpas, yolsuzluk ve darbeler tarihidir.