bugün

halkin aynasi olan sözlükte genelde dinci kesim tarafindan yapilan yanlis nitelemedir. biz türklerin anneannleri dedeleri hepsi atatürkcüydü, kemalistti. Kimi imamdi, kimi hergün kuran okuyan ev hanimi. inancli insanlar gayet. hicbiri 10 yasindaki kiza sapiklik yapan dinci bir gazeteciyi gördükten sonra tüm dincileri sapik olarak nitelemez ama o ayri.
halkın en az %20sine ateist demektir ki %99'unun müslüman ilan edildiği bir ülkede mümkün olmayan birşeydir.
aslında kısmen doğrudur. fransız devrimi dini oligarşiyi yıkmak için tesis edilmiştir. onun takipçisi olan kemalist devrim de dtcfnin kapısında nal gibi yazar: hayatta en hakiki mürşit ilimdir... bu lafın ne anlama geldiğini gerici insanlar olan enderun sevgilere ya da hasan mezarcıya sorun küfür diyecektir. demek ki devrimcidir.
halt etmektir.Kemalistim ama 30 gün oruç tuttum.Hayatımda haram yemedim.bu devirde hacı hocadan korkacaksın.
(bkz: deniz feneri)
(bkz: penis feneri)
kemalistlerin %90ının azılı islam düşmanı şeklinde hareket etmesinden, dinle alakalı bir şey gördüğü anda ağzından köpükler saçarak saldırmasından kaynaklı durumdur, genelleme yapmak yanlıştır, önce bir kişinin duruşu öğrenilmelidir.
(bkz: merhaba ben luburitifstim)
öznel nitelendirmedir. kişiseldir. ciddiye alınmamalıdır. cumaya gitmeyenlere de komünist derlerdi eskiden şimdi kemalist diyorlar. yarın kimbilir ne diyecekler.?