bugün

ilkokul mezunu imam tarafindan kandirilan liderimsi seyin göt kılı olmaktan iyidir..
görsel
türkiyenin basın özgürlüğü endeksinin asıl düşüş yaşadığı dönem fetönün ilk devlet ile ters düştüğü dönem. attığın grafik bunu destekliyor. türkiyenin basın özgürlük endeksi hep düşüktü. 2002den önce de düşüktü sonra da. fakat asıl düşüş fetö kurumlarının kapatılması ile yansıdı.

kendi attığın şeyin ne anlattığından habersiz tipler barındırır. allah akıl fikir versin. bu da harbiden son olsun.

anlayana sivrisinek saz, anlamayana sazı soksan az.
o grafiği anlama kabiliyetin yoksunsan tane tane izah ediyorum. ülkeler basın özgürlüğü açısından yeşilden mora 7 kategoriye bölünmüş. türkiye 2002'de 4. kategoriyken, 2020'de 6. kategoriye düşmüş (en altın bir üstü). ki zaten türkiye'de yaşayan birinin türkiye'de basın özgürlüğü artıyor iddiasında olması için balatayı yakmış olması lazım.

grafiği durup dururken göndermedim. o basın özgürlüğü indeksinin adını verip "bakın 2002'ye göre türkiye özgürleşmiş" dediğin için, nasıl olsa burda doğrusunu kimse sorgulamaz yanılgısına düştüğün için, akp karşıtı postuna girip akp propagandası yaptığın için (iki saattir burada yaptığın gibi), bile isteye yalan söyleyebilen karakterde bir insan olduğun için (iki saattir burada yaptığın gibi) gönderdim.
2002 öncesi türkiyede basının daha özgür olduğunu kendisi söylemesine rağmen, attığı grafiğin tam halini kendisine göndermeme ve 2012ye dek endeksin değişmediğini vurgulamama rağmen bunu kabul etmeyen ve utanmazlığın son noktasını yaşayarak burada yalan söyleyen yazarlar içeren başlık.

artık yeter. ben yoruldum sen şamardan yorulmadın.
2002 öncesi türkiye'de basın daha özgürdü diye yalan söylemiştin, bir de kaynak olarak basın özgürlüğü indeksini göstermiştin. doğrusunu bulup buraya yapıştırmıştım ve sesin de kesilmişti. o gün gönderdiğim grafik hazırda duruyor:
görsel
bu hafta olan 5 günlük tele1, halk tv kapatmalarıyla, sosyal medyayı kısıtlayalarımla çok daha fazla düşecek tabi. belki en alt kategoriye düşer.
kişinin işi kendinden bildiğini bu başlıkta görebilirsiniz. varsa tanıdığın özelden yaz bakalım ismini biz de bakalım. ben sana yazabilirim ama.

türk devlet geleneği mi kaldı diyor utanmadan hiç. sanki apoyu bize vermemişler gibi, kenan evren de akp yüzünden var oldu, fetö de zaten 2005 sonrası devletin içine sızdı.

türkiyeyi 2002 öncesi bağımsızlıklar ülkesi sanan bir güruh. defalarca morarttım yalnız bu arkadaşı. bir ara utanmadan türkiye 2002 öncesi basın özgürlüğü falan vardı diyecek oldu rakamlarla bayılttım bu kez ben bilmem arkadaş böyle böyle falan diye zırlayacak oldu kapattım konuyu.

yine kapatıyorum. bu kadar düşük bir seviyeye yeterince zaman ayırdım.
hafter'miş, halifeymiş, cihatmış. ne alaka, hafter'in dini bir söylemi yok. hem rusya'nın, hem abd'nin, hem avrupa birliğinin sıcak bakması bile bu yüzden. trablus'taki aşırı islamcıları o engeller diyorlar.

zora gelince "oo yunanı mısırlıyı kendi devletine tercih ediyor", "içimizdeki irlandalı". ucuz milliyetçilik numaraları. devletin arkasına saklanmalar. türk devlet geleneği mi kaldı? akp fetöye devletin anahtarını verdi, fetö de devletin yani ordunun ve adaletin çalışmasını bozdu. al gülüm ver gülüm bir dolap çevirdiler. fetö asıl komplolarını, tasfiyelerini orduda ve adalet sisteminde yaptı. çok ordunu devletini düşünüyorsan fetö+akp 10 yıl orduya kumpas kurarken, genel kurmay başkanını teröristlikten hapse atarken nerdeydin? şu an içinde bulunduğumuz bir yerden kopacak tek adam sistemini kurdu, işini bitirdi. çekti gitti. devletmiş. şu an sarayda bir adam oturuyor. o da türk milletinin menfaatlerini bırakmış ihvan menfaati koşturuyor.

18 yıl öncesine göre komşularla ilişkilerimiz misliyle kötüleşti. bu da akp tercihiyle oldu. senin 4 diplomat ahbapın varmış, benim de akp öncesi 4000 tane aile dostu diplomat tanıdığım var, hepsi çok seçkin, ağızlarına içki sürmezler. bu doğrulanabilir bir iddia mı? uydur uydur ipe diz.
Kemalist çomar olmaz. Elittir onlar. "Kemalist fino" demeyi tercih ederim.
hafterin türkiyeye cihat ilan etmediğini iddia eden güruhtur. diyorum fazla zorlamayın. ben vazgeçtim.

bir de yukarıda, yazılanları tekrarlamak muhalefet değildir dememe rağmen diplomatlardan dem vurulmuş. akp öncesi diplomatların 4 tanesi falan bizim aile dostumuz. gözümüz ile görmesek vallahi inanacağız he. aileden zengin, monşer, salon beyefendisi, 2 dil bilen fakat devletini sizin gibi çok farklı bir kafa ile bakan, evinin bahçesine içki içmesinden dolayı çişini tutamayıp işeyen tipler olduğunu bilmesek vallahi inanacağız.

diyorum size. farkında olmadan devletlerini yunana, mısıra tercih eden bir topluluk. sebep de akp düşmanlığı. ulan sanki bundan önce türkiye bir diplomasi cennetiydi de tüm bölge seviyordu bizi. bütün sınırımız pkk yardımı yapıyordu, yunanistanda pkk kampları vardı amk bu nasıl bir kafa nasıl bir zeka, insan böyle bir zeka seviyesi ile nasıl yaşar?

aklım almıyor.
şu an saat sabahın onbiri. normal bir insan olduğum için bu saatte uyanık oluyorum. bak burda trollük yapacağım diye geceni gündüzünü sapıtmışsın, herhalde burda sabahladın. herkesi kendin zannetme.

bingazi hükümeti türkiye'ye cihat falan ilan etmedi. sen diplomasiden anlamayan sucukçu muhasebecisini oturt saraya, beğendiği gibi herkese laf çaksın. darbeci, zalım lakap takmakla aklınca dış politika yürütsün. sonra adamlar cevap verince "libya'dan skandal açıklama", "mısır'dan densiz suçlama", "suriye'den çirkin hamle" "yunanistan'dan seviyesiz beyanat". ne bekliyorsun, sanki laf çakma bir tek tayyibe mahsus. bizim komşu ülkelerimiz bunlar, yerlerine başkası gelmeyecek, "politikamız komşularla sıfır düşmanlıktır" diye başbakan olan adam da ben değilim.
dünden hazır diyorum işte. adamın isminin halife olmasını bilmemem çok normal çünkü bu adamın türkiyeye karşı cihat ilan etmesi olayını duyduktan sonra "ulan bu ünvan mı acaba" diye bakma gereksinimi ben duymadım. normal olan da bu.

yanlış bilgi için özür diliyorum. yanlış anlamış olmam bu adamın türkiyeye cihat ilan ettiği gerçeğini değiştirmez yalnız. küçük bir ayrıntının arkasında saklandın seni görüyorum, yazacak bir şeyin de kalmadı onu da farkettim. hadi yat uyu artık.
al buna sesli gül: adamın ünvanı değil adı halife. bunu bile bilmekten acizsin. babam adımı nebi koysa peygamber mi olacaktım?

kendi şehit olan askerlerine ağlamaz, sehit cenazesinde parti mitingi yapar. kahire'deki olaylarda 3-5 ihvancı öldü diye bir ay zırıl zırıl ağladı. orda mesajı türk halkına değil, yurtdışı ihvancılara veriyor.

sudan'da ihvancı ömer el beşir'le ihvan ayağına çok sıkı fıkıydı. sevakin adasında osmanlı üssünü canlandırıyordu falan. ihvancı ömer el beşir ülkesini bölüp devrilince sudan muhabbeti de bıçak gibi kesildi. hani ne oldu sudan'la çok tarihi geçmişimiz?
ahahhahahahahahaahahhah diye sesli güldüren, kendilerine söylenenleri tekrar edince muhalif aydın olduğunu sanan bir topluluk.

türkiye cumhuriyeti apoyu yakalamadı. tekrarlıyorum. onu biz yakalamadık. onu bize verdiler. bunu biraz döneme hakim olan normal bir zeka rahatlıkla anlar.

türkiyenin islamcı trablus hükümetine sahip çıkması başka bir komedi. nasıl islamcı ise bu karşı taraftaki hafterin ünvanı "halife" üstelik bize karşı cihat ilan etmiş bir adam. işte laiklik bu! halife olm boru mu laik işte laiklik akp karşıtlığı bu adam da onu yapıyor işte laik. merhaba ben kemalist bir çomarım.

türkiyenin mısırda islamcıları korumakmış görevi. hmm. sisinin yanında olmalıydık bence de. hani şu aşırı korunaklı mısır kiliselerinde bomba patlayınca türkiyeyi suçlayan, 2 hafta önce 1453 işgaldir diyen, bizim aleyhimize fetva veren sisi mısırı.

ben kemalist bir çomarım. zekam, bilgim bu kadar. çok zorlamayın beni beynim yanıyor. size mi kaldı benim atatürk sevgimi sorgulamak?

edit: adamın ismi halifeymiş. "ben de yazdım" uyardı saolsun. adamın türkiyeye cihat ilan ettiğini duyduktan sonra bakma gereksinimi duymadım direk unvandır diye düşündüm doğal olarak.
* günüyle yazıyorum, pkk 2 nisan 2002'de kendini feshetti. akp'nin başa gelmesiyle elverişli ortam olunca kendini tekrar kurdu. iki elebaşı da türk cezaevlerinde 1999'dan beri tutuklu duruyor. (sen 2002'de akıl baliğ yaşında değildin herhalde bilmiyorsun)
* buna karşılık akp 18 yılda pkk'nın liderlerinden tek bir tanesini bile yakalamadı. 18 yıl önceki kadro aynen duruyor.
* akp libya'ya trablus'taki islamcıları kurtarmak ve iç savaşı uzatmak için gitti. bingazi hükümeti iç savaşı bitirmek üzereydi, akp islamcı trablus hükümetine yaşam alanını kazandırmak, iç savaşı uzatmak için gerekeni yaptı ve durdu. ki burda "heey ordumuz sirte'ye girdi, darbeci hafter'in işini bitiriyor" muhabbeti olurken de burda öyle olacağını yazmıştım.
* akp'nin dış politikası mısır'da da, suriye'de, sudan'da da, libya'da da islamcıları himaye etmek üzerine kurulu. nerede ihvancı bir hareket varsa orası akp'nin ilgi alanı oluyor. birinci görevi de orayı koruyup kollamak oluyor.
türkiyenin 90larda ciddi ciddi pkkyı bitirdiğini, elebaşını da "ele geçirdiğini" iddia eden, türkiyenin libyaya islamcıları kurtarmak için gittiğini söyleyen ve bu kadar yüksek bir cehalet oranına rağmen hiç utanmadan, kendisinde beis görmeden, ulan ben ne biliyorum ki ne yazayım demeden oraya buraya laf carlayan yazarlar da bu güruhtandır.

ekseriyet ile chp överler. chpli olmayan çomardır. ak partilidir. bir gerçekliği bir fotoğrafın yalan ve manipülasyon olması üzerinden inkar ederler.
bir iddia ya gerçektir, ya iftiradır. iftira olursa gerçeğini bulursan ortaya çıkarırsın. iddia sahibinde de ar kaldıysa utanır. gerçeğini koyuyoruz kripto çomar "bir fotoğrafın yalan olup olmaması ile kendini avutmaya dünden hazırmışım" buyuruyor, bekliyor orda yılan gibi kıvrılmış, bana lafa çakmak için fırsat kolluyor. benim atatürkçülüğümü değerlendirmek sana mı kaldı kripto çomar?

gazi şöyleymiş böyleymiş, edebiyat yapıyor. hemen arkasından atatürkçülere hakaret ediyor. sen asıl git ağzını sabunla da atatürk'ün adını ağzın ondan sonra ağzına al kripto çomar.

burda mesleği sabahtan geceye kemalizm şöyledir, laikçiler böyledir diye mesleği atatürk'e ve atatürkçülüğe hakaret etmek olanlar var, onlara iki laf ettin mi? herhalde aynı takımdasınız. onlar kötü polisi, sen iyi polisi oynuyorsun. sen atatürkçüysen birileri atatürk'ü ve atatürkçüleri komik düşürmek için uğraşmış, fotoşoplar hazırlamış. içinden kıs kıs güleceğine, aferin diyeceğine bundan rahatsız olman gerekmez miydi kripto çomar?
bir fotoğrafın yalan olup olmaması ile kendini avutmaya dünden hazır, türkiye cumhuriyeti devletinin başına gelmiş en korkunç topluluktur. mustafa kemal gibi bir adamı takip ettiklerini dillerinden düşürmeyen tiplerin ona bu kadar uzak olmaları bana hep garip gelmiştir.

mustafa kemal kalıplara sığabilecek bir adam değil. fakat illa bir kalıba sığdıracaksak bu adamı, gezi parkında sokağa inen, devletini sikimsonik bir partinin derdinden satan bir güruhun soktuğu kalıplar ile uzaktan yakından bir ilgisi yok kendisinin.

gazi türkçüdür. devletçidir. diktatörlüğe varacak kadar serttir ve kural tanımaz. en önemlisi bir devlet adamıdır. devleti için ne gerekli ise onu yapar ve onu getirir. otoriteyi sarsan hiç bir aykırılığı kabul etmez.

allahtan bu çomarlar tek çocuk yapıyorlar da sayıları git gide azalıyor. 20 seneye iyice azalırlar da bunların ağzından mustafa kemali kurtarırız.
https://www.uludagsozluk.com/e/43280030/
burda bir çomar varsa herhalde ülkesinin kurucusunu komik duruma düşürmeyi vazife edinen, kadının kafasına uğraşıp atatürk büstünü fotoşoplayan akepeci aylak olur.
görsel
kurban olduğum mevlamın dünyaya bir sınavı bu adamlar. dinci çomarı tercih ederim. en azından savundukları adamlar kendileri gibi sağcı oluyor.

bu dinazor çomarlar atatürkün solcu, devrimci, kominist olmadığının farkında bile değiller.
Bir dinci çomar etmez.
Atasının izindeki çomardır.

görsel
görsel
görsel
Kemalizm haktır!

görsel