bugün

404 not found'dan birazcık daha fazlasıdır o kadar. laiklik özelinde atatürk ilkeleri (ben daha şudur diyene ve bunda da uzlaşan iki tane komocana rastlamadım), şeriat, yobaz, irtica, çağdaşlık, bale ve buna ekleyebileceğiniz bir kaç konjonktürel kelimeden ibarettir.

ancak diğer bir asli kaynak olarak küfür ve hakaret kullanılır. en çok da "orospu çocuğu" kullanılır. yukarıda geçen bir kaç zırvanın sonuna ya da başına bir kaç küfür eklenince bir kemalist o an dünyanın en büyük siyaset danışmanı sanır kendini. onun için karşısındakinin siyast bilimcisi olması bile çoğu zaman önemsiz hale gelir. çünkü ağzından salyalar saçarak savuduğu küfürler sayesinde karşısındakini susturduğunu sanır. oysa karşısındaki, sürekli kendini tekrarlayan ve büyük bir özgüvenle dile getirilen klişeleşmiş zırvalardan yılmıştır olsa olsa. yani edepli susar edepsiz ise onu ben susturdum sanar
atatürk ,laiklik,yobazlık,amin.
öyle bir dağarcık yoktur.

ilkokul 8'nci sınıf tarih bilgisinin üzerine bir şey koyamamış, gerçek tanzimat ve cumhuriyet tarihini henüz bilememiş kişinin siyaseti ancak 8'nci sınıf öğrencisi çapınca olur.
ah ulan bu kemalistler hep küfür hep küfür.

(bkz: şeyini şey ettiğimin şeyi)

dur sinirlenme şako hele bi bakıver;

http://www.haberinkalbi.c...ataturk-icin-ne-dedi.html
bir de, onun gibi düşünmeyen herkes için ortak bir tabiri vardır: şakirt. onun için, benim gibi hiç bir cemaate mensup olmayan ve liberteryen bir siyaset anlayışına sahip olan biri de, osman can gibi ateist biri de şakirttir. niye? çünkü birey özgürlüğünü törpüleyen kemalist anlayışı eleştirdik diye.
papa'nın, amerikalının, arabın götünü öpmeyen siyaset dağarcığıdır.

kız, erkek ilköğretim öğrencilerinin birbirine otuz cm'den daha fazla yaklaşmasından korkan sikko bir akımın laf edemeyeceği dağarcıktır en azından.
nereden geldiğini bilen siyaset dağarcığıdır. din, allah, kitap deyip 15 yaşında kıza tecavüz etmeyen kişiliktir.
"dardır" yorumu yapanı hemen "yobaz" ve "amerikancı" olarak yaftalayarak, "dardır" yorumunu kanıtlayacak kadar dardır evet.*
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar