bugün

saygıdeğer arkadaşlarım;

iki gün önce sözlük de dikkatimi bir şey çekti, kemalizm i eleştiren yazarların düşüncelerini hiç tartmadan eksi oy verip ve yorum yapanlar olduğunu fark ettim.

açıkçası bu bünye kemalist insanlardan utandı…

peki şimdi o insana şakirt, şerefsiz, vatan haini gibi sözler sarf etmek ne kadar doğru?

hiç doğru değil sevgili arkadaşlarım, neden mi?

efendim şimdi karşı bir düşünceye kapalı olmak, fikri düşünmeden sahibine hakaret etmek sizleri bir adım ileri götürmez, size ne öğretiyorlarsa ona inanırsınız. peki böyle yapınca ne oluyor? kemalizm e ve atatürk e en çok zararı sizler vermiş oluyorsunuz.

düşünün ulu önderiniz eleştiriye sizler gibi mi, cevap verirdi acaba? bir kere eleştiriye açık bir insandı. öyle ki, atatürk ü koruma kanununu bile bu yüzden koymuştur anayasaya. eleştirsinler lakin üsluplu eleştirsinler diye.

şahsen ben; kendisine kemalist im diyip de, böyle yavşakça, adam akıllı, hakkıyla cevap veremeyen, (hoş cevap verebilecek bir şeyde yok ya)hakaret eden eleştiriye kapalı insanlardan utanıyorum!

atatürk e en çok zararı sizler veriyorsunuz ibneler. hede höde, şerefsiz, vatan haini, bilmemnelikdir bu, demekle olmuyor.

bizler burada eleştiri getiriyoruz sizlerde babadan görme atatürkçülükle, af edersiniz ama hayvan gibi küfür ediyorsunuz. bir kemalist bir kere küfür eder mi tanrı aşkına?

hani ben erdoğanist olarak, hep bilgimle cevap vermişimdir. neden? çünkü, erdoğanizm in temeli çağdaş, kültürel, saygılı, sevgili bir düşünceye dayalıdır.

her neyse,

küfür e başvuranlar aciz insanlardır, bilgisiz insanlardır.

evet ey kemalistler, son sözüm sizlerden utanıyorum!
intihar etmezsen hatrım kalır diye cevaplanır.
vallahi utananlar olabilir de ben neden utanayım sen neden utanasın arkadaşım, bırakın kendileri akıllanınca bu toy hallerinden utansınlar.

mesela ben gülüyorum, eğlendiriyorlar beni. sen de gül.
gözlerini kapatarak sorununu çözebilecek olan bir insancık söylemi. biz kemalistlerin istediği de bu zaten kuzum, siz o çirkef gözlerinizi kapayın ki kadınlar başlarını kapamak zorunda kalmasın. içinizdeki karanlıkta kaybolun.
"bir tartışmada hakkaniyetli olmalı insan haklı görüş sende olsa bir kazancın yok hem kibire neden olabilir, hak karşı tarafta çıksa alerre'si vel'ayn almalı hem bilmediği yada yanlış bildiği bir fikri düzeltiyor hem de kibirden kurtuluyor, unutmamak lazım en çok yanlışı hep çok bildiğini sananlar yapar." ifadesini bazen körü körüne keçilik yapan inatçılara hatırlatmayı gerektiren bir önermedir.
Kemalistlerin artık Mustafa Kemal'i putlaştırması kaynak gösterilebilir durumdur. E arkadaşım tamam adam kurtarmış, çok iyi işler yapmış.. Ama bunu putlaştırmak niye ? kemaaal kemaaal diye ölüp ölüp dirilmek niye ?

Buyrun eksileyin anam..
'm.kemal atatürk' başlığına ''isminin başına 'hz.' koymuyan çarpılıyormuş'' şeklinde girdiğim entri kısa sürede bol eksi yedikten hemen sonra silindi. çarpıldım anlıyacağınız.

şoyle soylıyım; utanacak bişey yok arkadaşım.
senin de omründe,şu çılgın türkler ve benzeri 'atatürk yurdumuzu duşmanlardan kurtardı' temalı ilkokul 3 düzeyindeki kitaplar dışında,kitap okumuşluğun yoksa, temel sosyoloji ,uygarlık tarihi , psikoloji bilgisinden yoksunsan, eleştirel düşünme tarzını geliştirmemişsen, nurtopu gibi bi kemalist oluverirsin bu ulkede.
bunlar eleştiriye gelemezler çünkü; bugune kadar hic eleştiri yapmamışlar,yaptırmamışlar kendilerine.
bunlar yapılan her eleştiriye küfürle karşılık verirler çünkü; kitap okumuyorlar, tartışmıyorlar.
bunlardan tek bir tanesi dahi marx, engels, nietzsche, freud, jung, bakunin,sartre okumadığı halde, herkesi cahil,kendini aydın görmekte sakınca görmezler çünkü; yukarda saydığım isimlerden bir tanesini bile okumamışlardır,çoğunun ismini dahi duymamıştır.
bunlar kendisinden olmuyan herkesi akpli ya da fetullahcı zanneder çünkü; daha fazlasını düşünebilme yetisine sahip değiller.

kısacası utanma arkadaşım.bunlardan utanan bunlardan beter olsun bence.
güncel Önemli Başlıklar