bugün

mütedeyyin kesim gözünden hayata bakan bir adamın, tarık tufan'ın deneme/hikaye tarzı metinlerini barındıran hoş kitap.
insanın içini ısıtan bir kitap.
bazen acıtan ama yalnızlığını paylaştığı için başucuna konulabilecek bir kitap.

--spoiler--
telleri kopuk elektrik sobası, yalnızlığımı yaplaşmak isteyip de hiçbir şey yapamayaan dostun hüznüyle orada öylece duruyordu. cızırtıyla çalan bir teyp kasedi vardı sessizliği bozan. cama vuran yağmur damlalarının melankolik melodisiyle neşet ertaş türküleri söylüyordum. temiz bir kağıt bulabilseydim sana mektup yazacaktım. Gerçi adresin yok ama olsun, hala eski adresine postalıyorum yazdıklarımı.
--spoiler--
--spoiler--
''kızım sen aptalsın! sen var ya harbiden salaksın! seni hayatında karşılaşabileceğin en gerçek ve kutsal eyleme, özne yapmaya çalışıyorum ve sen hala farkında değilsin. neler kaçırıyorsun biliyor musun?''

''sen salaksın kızım! benim aşkıma özne olma şansını kaybettin. sümsük bir herifle hayatını geçireceksin. tüketeceksin kendini. mutfaklarda sürüneceksin. sana bir tek gece şiir okumayacak. bunu sen istedin. hak ediyorsun kızım. senin gibiler hak ediyor bunu. biraz cesur ol kızım, ben iyi bir insanım, senin gibiler için olabileceklerin en iyisiyim.''

''aşk diye bir şeyi ölsen de göremeyeceksin bundan sonra. hadi eyvallah!''
--spoiler--
Tarık tufan'ın profil yayınlarından çıkan kitabı.Öyle içten ki kelimeler,cümleler bulunuyor ki kapılmamak imkansız.

''Hadi birlikte inşirah okuyalım.Allah kalbimizi genişletir.merak etme hiçbir tahayyül,mukadder olanı değiştirmeye yetmez.Kalbini ferah tut.Dua edelim.''
Biraz aforizma yazayım, biraz şairane tümceler iliştireyim, biraz dindar kesime göz kırpayım, biraz da dram kondurayım. Oh mis! işte size niteliksiz okur kitabı. Olsun çok satacağı garanti nasıl olsa.

Bu kitap roman mıydı, öykü müydü, deneme miydi, şiir miydi, yoksa anlatı mıydı? Ya da hepsinden bir parça mı? Aynen öyleydi.

Yazar Kahraman Tazeoğlu ve Ahmet Batman/Hikmet Anıl Öztekin karışımı bir şey çıkartmış. Bu okur bunu hak ediyor demek ki.