bugün

çok ayıp! insanların eksikleriyle dalga geçilmesi. trollüğünde bir sınırı var mk!

gayet hoş bir sohbet olabiliyor bu arada! tecrübe ile sabittir!
Sabırla dinleyin, lafını bölmeyin, ve söylemek istediğini anlasanızda cümlesini tamamlamayın.
En önemlisi insan olun pezevenkler!
Gayet insan gibi insan. Ben hiç ukala kekeme görmedim mesela,dildeki özürünü alcak gönülle tamamlamaya calisiyorda olabilir ama bir pilot vari diksiyona sahip ukala adamdan daha Candandir
çünkü sen dünyanın en mükemmel insanısın dimi ? hayir sen seri konusuyorsun da ne olur allah askina ne anlatiyorsun? atomu mu parcalayacaksin olmayan zekan ile !!!
böyle yazarlar,başlıklar gördükçe sakin kalmak,sinirlenmemek ne zor yahu. bu kadar mu alçaldık biz toplum olarak bu kadar mi saygisizlik olduk yazik gercekten yazik !
Ciddi kekeleme durumlarinda : "Ya bosver, siktir et " diyesim gelir. Bildigim kadariyla tedavisi mumkun/
Kekeme olmayıp sinsi sinsi sessizliğe bürünenlerle, konuşmayı bilmeyen, güzel cümleler kuracağım da karşımdakiyle duygudaş olacağım diye ödü kopan sığ kimselerle sohbet etmekten bin kat daha iyidir. Zaten sevimli de olurlar çoğu zaman. Ama bundan kime ne?
Lafını kesmeden, sıkıldığınızı belirten çocuksu ve anlamsız tavırlarda bulunmadan dinlemeniz gereken insandır. O insan zaten kekeme olduğu için konuşmaya çekiniyor, gelmiş seninle sohbet etmek istemiş, demek ki önem vermiş! Sizin ona karşı sergileyeceğiniz olumsuz tavırlar onu kırmaktan ve üzmekten başka hiçbir ise yaramaz. Lütfen biraz daha bilinçli olalım ve konuşma bozukluğu olan insanlar hakkında bu şekilde düşünmeyelim.

Bunu gerçekten düşünmek istemiyorum ama türkiye'ye geldiğimden beridir hayret ederek gözlemlediğim bir durum var. Bir insan iyi şeyler de yapsa kötü şeyler de yapsa linç ediliyor! Bu tür fiziksel zihinsel ya da psikolojik sorunları olan insanlarla özellikle çok dalga geçiliyor, bu insanlara saygı duyulmuyor.

Oysaki bireyi birey yapan onun kusurları ya da dış güzelliği değildir ki... çok üzücü bir durum bu, kim bilir belki bir gün başımıza gelecek kusurları bilmeden insanları ezmek.. çok üzücü.