bugün

çöp kutusunun yanından geçerken aniden içinden fırlamaları. insan diğer tarafla dünya arasında gidip geliyor adeta...
acı acı miyavladıklarında ekmek atarsın, burun kıvırır yemez
kedi ibnelik yapmaz bilenen bir gerçek bu.
yüzünüzü yaklaştırdığınızda masum masum bakarken bi anda patiyi geçirmesi.
seni kullanırlar :
görsel
aniden çöp konteynırından fırlayıp sizi korkutması. işte bu en büyük ibneliktir.
Sabahın köründe sizi miyav miyav miyav çığlık çığlığa uyandırıp, uyandığınıza iyice bir emin olduktan sonra gidip kalorifer peteğinin altında uyumaya başlaması.

Aç diyor şeytan kombiyi sonuna kadar cozurdasın altında peteğin, öyle bir sinir ediyor.
milyonlarca yahudiyi yakarak öldürmüşlerdir.

görsel
kıskanç pezevenkler, birbirini de çekemezler;
görsel
çöp konteynırından tıslayarak çıkmaları en büyük ibneliktir.
bir kangal sucuğumuzu çalmıştı bir keresinde hergele.
onu lazerle oynattıkdan sonra lazerin kaynağının siz olduğunu farketmesi üzerine, 10 dakika boyunca gözlerini kocaman açarak bakmaları, dikkatinizin dağıldığı bir anda da üzerinize atlamaları.

plan kuruyor orospu çocuğu, kafayı başka yere çevirir çevirmez atlıyor. hayır çok da severim kedileri, kızamıyorum da kerataya.
görsel
bir çöp konteynırının yanından geçerken birden dışarı çıkmalarıdır.
şerefsiz la o kediler. ben kuşbazım sözlük. güvercinlerim var çeşit çeşit, renk renk,güzel güzel. çok severim o güvercinleri. sadece güvercin değil; hint bülbülü, kanarya, muhabbet kuşu, bıldırcın, saka... bu şerefsizler de bu zavallı, korumasız, çaresiz,minicik, ufacık kuşlara saldırıp delikanlıyım diye geçiniyorlar doğal denge falan demeyin bana hiç. adaletin bu mu dünya?
durduk yere sabahın köründe yatakta tepinmeleri, mırıldanmaları ulan sevmiyoruz işte o gırlama, mırlama nedir arkadaş. tepelerim her gün, o doymaz ben bıkmam. şaka be tepelemem de satlı sert severim. hoşuna mı gidiyo ne ?
http://www.youtube.com/watch?v=Vgv5u1sXH5w
üstüne tanımam.
görsel
mart ayı geçeli çok olmasına rağmen pencere dibinde o iğrenç kart çocuk sesi gibi çıkardıkları ses yüzünden yazar bünyeyi bir türlü uyutmamaları sinir bozucu bir örnektir. hoşt diyorum pist diyorum hala orda şerefsizler, uyku muyku gitti.

edit: aha yağmur başladı, beter olun ibneler.
Mangala dadanıp zevkin içine sıçması.
çıkarcıdırlar. normalde kovaladıkları eniklere havalar soğuyupta işleri düştüğünde kanka muamelesi yaparlar.
görsel
kendilerinden soğutan saçma sapan davranışlarıdır. dişlerini yeni tanıdıkları dönemlerde köpek gibi ısırmaları.
mart ayındaki sesleri.
arkadaşları çöp kutularını karıştırıyorken yemek beğenmemek.
çanta poşet manyaklıkları.
görsel