bugün

hemen hemen herkesin kötülediği durum. hele istanbul gibi bir yerden gidiyorsanız durum iyice vahimleşir.

bu sene üniversite sınavında ankara üniversitesini kazanamazsam gideceğim yer erciyes. erciyes'in puanı "kıçımla bile kazanırım" kıvamındayken ankara'nın puanı "canımı dişime taksam anca" kıvamındadır. istediğim bölüm de türkiye'de başka yerde yok. mecburum yani. ancak ankara'yı kazanamazsam bir sene daha beklerim herhal. çünkü kayserili arkadaşlarım bile kayseriyi kötülüyor ve "sen orada yapamazsın" falan diyorlar.

ulan en büyük gece hayatı türkü barmış. doğru düzgün bar yokmuş lan şehirde. zaten giyiniş tarzım, saçlarımın uzun olmasından dolayı gidip dayak yemekten korkuyordum, şimdi sosyal hayatın orada 0 olduğunu öğrendim iyice tırstım. bir de ülkücüler var tabii. evlerden ırak.

yok arkadaş yok. ya 2. senede yatay geçiş yapmaya kasacam, yada daha fazla çalışıp dua edeceğim. başka şansım yok. 1 sene kaybettim, 1 sene daha kaybedemem.

off kayseri off. neden istediğim bölüm başka şehirlerde yok ki amk...
Kayseri ve gece hayatı aynı cümlede kullanılınca bile komik oluyor. istasyon caddesinde harman pub vardı kapandı mı ne oldu ? *
sözde muhafazakarlık kısmen de ne olduğu belli olmayan milliyetçilik yüzünden zehir olmuş bir yaşam demektir.
istasyon caddesinde harman pub hala duruyor almerin altına daha sağlam bi mekan daha açıldı tavsiye ederim. son açılan mekan ile birlikte içki ruhsatı olan mekan sayısı 3 e çıktı. harman zaten gamyoncu dayıların takıldığı bi mekan bir ara hard rock yapan bir grup çıkacak diye gitmiştik o gün bu gündür rock dinlemiyorum. kayseri sosyal hayat bakımından sıfır. geldiğiniz ile bağlı olarak uzun süreli bir kültür şoku yaşamanızda mümkün. ehli sünnet bir insan değilseniz üniversite hayatınızı kayseri de heba etmenizi istemem.
edit: kayseri'nin adı muhafazakardır esnaf ve gençleri kazandığı paraları ürgüpte karıyla kızla yer ama şehir içinde 5 vakite 5 daha katarlar. sözde
Sosyal anlamda öğrencilerin kendilerini geliştireceği aktivite neredeyse yok.

Talas ilçesine yeni yeni kafeler açılıyor biraz daha canlı denebilir. Erciyeste kayak yapılabilir ancak o nedense pek tercih edilmiyor.

Şehirde 4 üniversite var ama şehir üniversite şehri değil. 1 2 yıl içinde her şey değişebilir o potansiyel var şehirde ve bekliyoruz.
sarışınsanız alamancı amcaların durmadan "deutsch" lafına maruz kalacağınızın göstergesidir.

hatta hatırlarım birinde "evet amca almanım" dedim neresinden diye devam etti.

memleketim iyi, hoş da çok meraklılar.
Tatillerde eve giderken hediye olarak sucuk veya manti goturen ogrencidir.
ali ismail korkmaz davasında adliye önlerinde olmayı gerektirir.

(bkz: ali ismail korkmaz davası)
makarna yerine sucugun muptelasi olmak.
bundan yaklaşık 20 yıl önce hem ankara'da hem de izmir'de üniversite öğrenimi için bulunmuş biri olarak her yer kendine göre güzeldir diyebilirim.ancak geçtiğimiz yıl iş için gittiğim kayseri'de bu durum biraz zor olsa gerek.buram buram sahtelik kokan esnaf muhafazakarlığı, katı milliyetçi bir anlayış ama para kazanma sınırına kadar geçerli olan bir milliyetçilik ve zenginliğin getirdiği her boku ben bilirim şımarıklığı ve ukalalığı sık sık karşılaşılan bir durumdur.
pastırma ucuza yenmiyor ise pek bir manası yoktur.
güncel Önemli Başlıklar