bugün

yalan diyemem. belki bir yanlış anlaşılma.. halhazırda bir iş nedeniyle kayseri'de bulunan bir arkadaşım az önce spariş verdiğim kilosu 80 liradan satılan sırt pastırmadan bir kilo bana bir kilo da kendisine satın aldı.
güzelim kaç yüz yıllık medreseyi sikindirik bir ticarethane yap sonra ramazanda yemek satmayın de...

bu dinciler harbi allahsız...
normal olan bi durumdur. kayseri belediyesi izin vermez öyle şeylere misal kayseride yaşayanlara da belediyenin ramazanda oruç vakti yiyecek içecek satması nahoş karşılanır.
odatv nin yalan haberlerinden bir başkasıdır,
bu kadar bariz bir konuda yalan atıp, tuzlukla bekleyen yandaşlarını kışkırtabiliyorsa, daha hangi konularda hangi yalanları atıp kimleri kışkırtmışlardır tahmin edin artık siz,
bildiğin vatan haini bu ulusalcı şerefsizler yav.
kayseri de yazları bulunuyorum. belediyeye ait hunat medresesi kantini ve meydan da bulunan 3 adet kafesiyle bir çay bahçesi iftara kadar kapalı kalmaktadır. şimdi olaya dönersek ismen kayseri ilini duyduğumuzda kapalı olmasını normal karşılıyorum. fakat diğer yemek yerleri açıktır ve zannedildiği gibi kayseri de yemek yenilip sigara içildiğinde (oruç saati içerisinde) kimsenin sesi çıkmamaktadır. memeleketimdir dışarı da olsam bende çok yadırgardım fakat öyle abartılacak bir olay değil. nitekim kayseri de oruç tutmayan adam dövdüler deseler inanılır. nedeni ise belli bir kısım dini kullanarak şiddet kullanır.

özet : abartmayın kayseri burası.
(bkz: şeriat ile yönetilen ülkeler)