bugün

Bir anket.

Kızı.
böyle bir şey yok. Ama olabilir de.
kızıyla tartışınca sizi savunması üzme damadımı demesi adamlıktır.
Ben hiç sevmem kendilerini. Tabi duygularimiz karşılıklı.
Güzel yemek yapması.
sevilen insanın annesi olması?

Benim bildiğim kadarıyla sevdiğiniz insanların değer verdiği kişilere, sevdiğiniz hatrına samimi yaklaşmalısınız. Sevmeseniz bile

Bu cümle sevgili olarak da yorumlanabilir arkadaş olarak da

Arkadaşımın arkadaşı benim için değerlidir, çünkü sorun çıkmasını ve arkadaşımın arada kalmasını istemem

Eşimin/sevgilimin annesi benim için değerlidir (nefret etsem bile) çünkü eşimin annesini onla birlikte olduğum sürece hayatımdan çıkaramam. Sürekli kavga etmek de ilişkiye zarar verir

En kötü belli bi mesafeyle yaklaşıp saygısızlık yapılmamalıdır ki hem sinirler gerilmesin hem de kimse ‘sen de böyle yaptın’ diyemesin.

Yaşasın açık vermemek.
Munzur dağı eteklerinde olan arılarından aldığı bal, topladığı kuşburnu vb yaban meyveleri, kavurma, tulum peyniri, bahçesinde ektiği kuruttuğu naneler, tereyağı, tavşan eti (severim) çeşitli gıda, ayağın üşümesin diye ördüğü patikler vs her kış istanbul'a geldiğinde (yazları köylerin de oluyorlar) getirmesi ve karşılığında para almaması.
Evkenmemize muhalif olmayan tek insandı.
Her gittiğimde bana kurufasulye pişiren, ne istersin oğlum diye soran, göstermiş olduğum saygıyı sevgiyi sonuna kadar hak eden kişi.
Köylerinden geldiklerinde kayınbaba kaynana oğullarına kızlarına çeşitli gıda malzemesi getirirler bize herkese dağıtırlar.
Onlara her gittiğimizde ekstra olarak kızlarından oğullarından gizli gizli bana (eşime) bal tereyağı vs verir.
Şimdiye kadar bir şey istemedim ama ne istesem yok demez.