bugün

içinden çıkılamaz bir sorunsal daha.

tanım yapalımda zall kızmasın. kaymak tabakasının akp'yi niye eleştiriyor olması sorunsalıdır. *
evet hocam biri bunu çıkıp açıklasın ayaklarına kapanıp öpecem hemde gül suyuyla yıkayıp ovalayacagımda.

nedir bu işin aslı biri açıklasın.

adamın milyon dolarlık arabası oluyor bırak benzin fiyatlarından haberi olmayı hayatında benzinciyle para alışverişinde bulunmuyor ama akp'nin benzin zammını eleştiriyor.

domates, patlıcan et allah ne verdiyse tıksırıncaya kadar yiyorlar hatta kusup tekrar yiyorlar lut kavmi gibi. bankada bulunan paralarıyla domates almaya kalkışsalar aldıkları domatesi koyacak alan bulunmaz ama sorsan " akp iktidarında domates ve et fiyatları çok pahalandı " diyebiliyorlar.

öyle ki bunların göz önünde olan versiyonları bile vardır. misal bazıları gazetelerde yazarlık yapar tüm sözlüklerde çok ünlü olanları bile vardır. onlar bile domates et fiyatını eleştirir ama en iyi domatesi en güzel eti onlar yer.

ulan ne iş anlamadım. bu işte bir mallışlık var ama anlamadım gitti.
akp'yi eleştirmeyip, akp'nin yanında dursa dinci damgası yiyeceğini bildiği için eleştirmektedir. sırf dinci demesinler, aydın desinler, solcu desinler diye.
hele diyorum başbakan niye bu yoksulu, işsizliği iplemiyor. adamın parası var, çocuklarının işi maşallah tıkırında, milyon dolar milyon dolar hacılıyorlar. şimdi anladım kapitalist düzenin acımasız yüzünü.
kaymağı tayyip yediği için olabilir mesela .
haliyle onlarda insan tabi ki akp'yi eleştirecekler her fani gibi.

(bkz: sesli güldüm)
kaymak tabakasının eleştirdiğini hiç görmediğim durumdur. keza ağızlarını kapatacak miktarda para hep ceplerinde olmuştur.
(bkz: işçilerin kaymak tabakasından olması)

ama eğer varsa da; herşey zam değildir. bu, eleştirilerin hedefini sadece zam zanneden gündemden uzak ergen sorunsalıdır.

edit: kaymak tabakası gazetecilerden çok iş adamlarıdır bu arada.