bugün

Kendini kandırmak olabilir.
Herkes bunu yapar.
Tecrübe edinmekten ibarettir. Sıradaki zorluklara göğüs germenin onurunu ve gurunu yaşatana bir histir.
(bkz: kazanamamanın güzel yanı) (bkz: Galatasaray)
Kaybettigin sey bittigi zaman sıra onu kazanmaya gelmiştir.

william wallace.

Şaka lan ben gotumden uydurdum ama guzel oldu. Gotume saglik.
Tecrübedir ve emin olun bu hayatta parayla satın alınmayacak tek şey tecrübe.
kaybetmenin güzel yanı esirlikten kurtulmaktır. artık sahibi olmadığın şey için tasalanma.
Yeniden ayağa daha güçlü kalkmaktır​. Doğrunun ve yanlışın farkında olarak tecrübe edinmektir bana göre. Evet.
bir daha kaybetmeyecek olmak.
Yine dene yine yenil yazıldı mı? Kesin yazılmıştır ya.. yazmayayım şimdi.
kaybetmenin güzel yanı olmaz. bu konuda ütopikçe güzelleme yapmaya lüzum yok. kaybettiğin kişi gitmesine izin verdiğin, tahammül edemesen de müsaade ettiğindir. bir andan sonra onu tek başına yaşamaya başlar, duygularını tanımlamakta güçlük çeker ama bir an olsun düşünmeden edemezsin. yavaş yavaş çöker içine o. küle döner zamanla.

tecrübe diye yutturulan şey aslında insanı içten içe kemirir. üzgünüm ancak realite bu şekilde.
nasıl çok istediğiniz şeye sahip olduğunuzda hevesiniz kaçarsa bu da rahatlatır insanı. kaybetmekten korkardık artık korkmuyoruz.
bir zamanlar sahip olmuş olmak, güzelliği tatmış olmak. aynı zamanda kaybetmenin en acı yanı da bu.
neyse ki insan kendini avutacak böyle şeyler bulabiliyor.
Ne kaybettiğinize göre değişecek durumdur. Birdahaki sefer benzer durumlarla karşılaştığınızda hangi hatayı yaptığınızı hatırlayıp o sefer kazanmanızı sağlayabilir.
hayatı anlamlandırır.

öyle ki sürekli kaybettiğinizde artık elde ettiklerinizin bir anlamı kalmaz ve kaybetme korkusuyla aptalca şeyler yapmazsınız.

bu durum sonucunda kendinize dönersiniz.

hayata karşı tek olduğunuzu anlar ve ona göre yaşarsınız.
tekrar bulma umudu ve artık kaybetmekten korkmamak.
tecrübe dışında bir artısı yoktur, kaybetmekten korkmamak diyenler kokulu silgisini kaybetmiştir şu hayatta en fazla.

kaybetmek için önce kazanmak lazım.

herkes çalışıp çabalayarak kazandığı bir şeyi kaybetmekten korkar.

daha önce 100 kere kaybetmiş olsanız da 101. kez kaybetmekten yine korkarsınız.