bugün

dünyanın en çılgın çocuklarından biridir lan bu. ama nesilleri cd ve dvd çıktığından beri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. pandalardan daha az sayıları diyim sen anla. yeni nesil bilmez belki, kaset lan! hani varya iki tane deliği, içinde film falan var hani, işte o.

bu çocukların geriye ve ileriye sarmayı en çok sevdiği kasetler mfö, burak kut ve mirkelam kasetleridir. otururlar kasetçaların başına ve sonuna kadar dinlerler. sonuna geldiğinde, veya dinlemek istediği parçayı tekrar dinlemek istediğinde, kaseti çıkartır ve parmağını deliklere sokarak geriye sarmaya başlar. yemin ediyorum bir kerecik bile sorgulamaz ''ulan ben ne yapıyorum böyle'' diye. sarar abicim, deli gibi hemde. yarım saatte sürse, 2 saatte sürse, ilkokul bitene kadarda sürse, sarar. kilim dokuyan, halı işleyen kadınlar gibi sarar. takıp, bir tuşla geriye asla dönmez. varsa böyle çoluk çocuk etrafınızda, bir çikolata, kola neyim ısmarlayın. yemin ediyorum nesilleri tükeniyor, ileride pişman olursunuz.
kalemi takıp sallayarak çevirmeyi henüz keşfedememiştir.
(bkz: 90 larda çocuk olmak)
geçmişte kalan çocuktur.
bir üst versiyonu, kasedin uçmamasına dikkat etmek şartıyla kalemle sallayarak çeviren çocuktur.
daha bir üst versiyonu kasetin ne anlama geldiğini bilmez zaten.
(bkz: cd)
kaseti sigarasıyla saran cem yılmaz* dan farklı değildir.
küçükken parmağıyla bitmiş kasetleri geriye sarıp ''ehehe bakın makinayım ben'' diye sevinmişliği olan çocuktur. nerden mi biliyorum? o bendim lan. *