bugün

karsiyakali olmak ayricaliktir
karsiyakali olmak bas kaldirmaktir
karsiyakayi dusunup yasamaktir
karsiyakali olmak kiskanilmaktir

aci cekmektir
isyan etmektir
kosa kosa olumlere gitmek demektir
canindan cok sevmek demektir
karşıyakalı olmak deliliktir

birak elalem sampiyon olsun
eglensin cossun
sevine dursun
sen kupalari alamasan da
ne diyeyim karsiyaka'm canin sagolsun

yine gelecek o guzel gunler
gazci erollar, gode cengizler
sen o gunleri unuttursan da
karsiyaka'liyiz ya o bize yeter

yaratıcı karşıyaka taraftarının söylediği bestedir. karşıyaka'da doğmadım ve yaşamadım da hiç. ancak hep özenmişimdir, ne zaman karşıyakalı görsem, keşke bu kutsal topraklarda yaşasaydım diye iç geçirmişimdir. karşıyakalı muhaliftir, boyun eğmeyendir, baş kaldırabilendir, vefalı olandır, karşılık beklemeden sevendir. en zengininden, en fakirine, okuyanından, cahiline kadar herkesin ortak bir tutkusu olan yerdir karşıyaka. gurbette, çarşıda kısacası herhangi bir yerde ksk lafı geçtiğinde kayıtsız kalmayan insanlar topluluğudur. futbolda 3 büyükler sevdasına kapılmadan kendi takımını destekleyen, onun en büyük olduğuna inananlardır karşıyakalılıar. samimiyeti, bağlılığı, vefayı ve karşılıksız sevgiyi gördükçe, bu insanların arasnda kısada olsa zaman geçirdikçe gerçekten karşıyakalı olmanın ayrıcalığını daha iyi anlıyorsunuz. olurda bir gün yolunuz izmir'e düşerse ve o gün ksk nın maçı varsa(alsancak'ta olur büyük ihtimalle), mutlaka gidin. oradaki coşkuyu görüp, sırayla kafkaf çektikten sonra, önce tüyleriniz diken diken olacaktır, sonra kendinizi kaptırıp çılgınlar gibi bağırırsınız. birden içten içe ,karşı koyamadığınız bir sempati oluşur ksk'ya. sonrasında bu sempati yerini bağlılığa ve en son aşka bırakır. bu aşkta, bütün hayatınız boyunca gururla söyleyebileceğiniz, kendinizi farklı hissedebileceğiniz bir yaşam sürmenizi sağlar.
övünecek hiçbir şeyi olmayan insanların memleketi ve memleket insanlarıyla övünmesinin bir tezahürü. tüm iyi özellikleri bünyesinde barındıran bir insan da tüm kötü özellikleri bünyesinde barındıran bir insan da her yerden çıkabilir. evrensel doğruları da evrensel yanışları da bir yere yamamak hatadır.
(bkz: burda gümbürtü kopar)
En sevdiğim sloganımız...
(bkz: ato lu olmak ayrıcalıktır)
kedi g.tünü görmüş yara sanmış.