bugün

internette dolaşan bir videoda, kavga eden ve küfürleşen iki genci "anaya küfür edilmez analar kutsaldır o.çocukları" şeklindeki diyalogla dumura uğratan durumdur.
(bkz: karşı tarafın ışıkları) *
şimdi öyle anlar vardır ki bu anlarda karşıdakinin annesine sövülmez ama güçlü bir kelime aranır. o esnada mecazi anlamda duygusal olarak onun duyduğu zaman rahatsız olacağı bir şey söylenmek istenir. işte bu gibi durumlarda genellikle popüler olarak kişinin annesine sövülüp rahatlanır. aranızda yapmadım, yapmıyorum, yapmıycam diyen varsa bu kararını ya da fikrini tekrar gözden geçirmelidir. zira çoğu zaman kişinin annesiyle kişisel bir problem yoktur. ama kişinin davranışları, hareketleri sizin kutsal saydığınız ya da sayabileceğiniz bir şeye dokunduğunda siz de onun kutsal saydığı bir şeye dokunmak istersiniz. burada dokunmak diyorum fiziksel anlamda değil. sözel yani hani bahsetmek gibi. bu kadar. çünkü asıl problem kendisiyledir kişinin. mesela ben kendimle problemim olduğu zaman herhangi bir şey (canlı ya da cansız) için küfür edebiliyorum. edince rahatlıyorum. rahatlayınca sevdiklerimi kırmıyorum. sevmediğim kişiye de bir zarar vermiyorum. bitiyor.
gel beni döv diyemez tahrikle herifi kendine dövdüren kişidir.
(bkz: o*ospu çocuğu)