bugün

karşı kıyı çünkü bu karşıdaki insanların yazdıkları gibi bir masal değil. kıyılara vurulmuşlukların hikayesidir belkide. sağdan soldan bakarsınız yol hep aynı yöne düşer ya hah işte burada öyle değil... burada kıyılara bakıyor sağ sol. sağa bakıyorsun eğer şanslıysan biraz avrupa yakasını ve biraz daha şanslıysan büyük adanın kıyılarını görüyorsun. büyük değil de aslında sanırım en büyük o. işte o kıyıların ışıkları bunlar. sen kararmışken yanan ışıklar. ılık ılık orada yaşananları düşünüyorsun belki, belki sadece ışık deyip geçiyorsun önlerinden, hatta hiç farketmiyorsun. işte o senin farkedemediğin ışıkların olduğu kıyıların hikayesi bu. bitmedi hala. bitiremedim. yavaş yavaş yaşlanıyor belki, olmadık yerlerde bu şaşkın hikayelerim ama bu yeni...
bir varmış bir yokmuş ile başlayan hikayelerin sonlarını dinledik biz hep ya hani kötler iyileri yendi, hep iyilik kazandı. ama birileri kazandı. bir taraf kaybedecekse diğerinin kazanmasının ne anlamı var be sözlük?
aynı benim penceremden yansıyan ışıklara bakarak bunları düşünen insanlar var mıdır bilemem. ben bir pencereden baktım hayatım değişti. şimdi o değişimin penceresizliği yanıyor sanırım, karşı kıyının ışıklarında öyle. yanıyor sönüyor. perdeler çekiliyor. çekilmiş perdelerin kararttığı pencereler bile çok karanlıkta parlıyor. ama onlar belki bunu hiç bilmiyor...