bugün

Karnı ağrıyan kişinin işine yarayacak alternatif yollardır. Dün gece kokoreç yedik. 25 lira para verdik. Doymadık. üstüne bir de hadi çiğ köfte yiyelim dedik. Doyduk. Aradan saatler geçti müthiş bir karın ağrısı. Direkt tuvalet. ishal ağrısı gibi ama ishal yok normal dışkı. Ertesi gün yani bugün devam eden karın ağrısı ve sık sık tuvalet ile gaz çıkarmalar... Bu böyle hala devam ediyor. Dolayısıyla hemeroid de çıktı. Şimdi ise dışkı burun kanaması gibi kanlı. işime sürekli ara veriyorum. ishal geçirme yöntemlerine baktım çoğu kabız yapıyor. Kabız olursam hemeroid daha kötü olur. Makatta da baharat acısını hissediyorum bu arada. Kötü bir duygu.
gırtlağa dikkat etmek.
arkadasin varsa bir havluyu utulesin utulesin karnina koysun. iyi gelir.

ayrica be okuz kokorec ustu cig kofte ne lan ayi.
En acilinden bir buscopan karın ağrısını 20 dakika sonra dindirir. Karna sıcak su torbası ya da havlu ütüleyip koymak da iyi gelir. Popiş için de sucak su dolu leğene 15 dakika oturmak iyi bir çözüm.
Kafaya sıkmak.
fırsatınız varsa kurmak. kusmak acayip rahatlatıyor çünküm.
Börek yemek. Sıcak bir patatesli börek, sıcaklığının etkisiyle karın ağrısını geçirebilir.
yüzü koyun yatmak.
Osurmak. Cidden yani taşşak amaçlı değil. Karın ağrısının büyük bölümü gaz sancısıdır. Çıkarırsan geçer ama osurdun baktın geçmiyo o zaman tümör olabilir yada iç kanama.
Sıcak suya 3-4 kaşık şeker atıp için birebir ne zaman karnım ağrısa yaparım ve iyi gelir.