küçükken yapılan piçliklerin başında gelmektedir.
şahsen bu olay benim başıma gelmiştir.

''sene 2004 o zamanlar bizim oraya çok kar yağıyor. bizim oralar dediğim yerde senin götünü sikseler gitmeyeceğin dağın tepesi. neyse bir gün bu dağ köyümüzde kış ayında kartopu oynuyoruz. karın seviyesi olmuş 1.30 metre, zaten zar zor yürüyoruz, bir de kartopu savaşı yapmak çıktı. 3'lü iki gruba ayrılıp birbirimize karşı cephe aldık. bende kartopu fırlatmada üstad olduğumdan o yıllarda çok fena kartopu fırlatıyorum. hatta bir ara şoray uzun yolda gelmişti, ona arkadan bir kartopu fırlatıp kafasını yarmıştım...

kartopu savaşı başlayınca, biz hızla sert sert kartopular yapmaya başladık ve akabinde karşılıklı olarak atışmaya başladık. ilk başta küçük darbeler ile ciyaklamalar geldi, ardından benim attığım kartopu ile karşı cephedeki benden 3 yaş büyük şahsın boğazı tahrip oldu. karşı takım bizden fiziken güçlü olduğu için cephelerinden çıkıp üstümüze geldiler. bizde ''aha bunlar bizi sikecek'' diyerek, koşmaya başladık ve dağıldık. ben bir evin kenarında pusuya yattım öyle bekliyorum. sonra o yüzüne kartopu attığım şuursuz piç gelip benim yüzüme bir kartopu attı. kartopunun içindede onlarca çakıl taşı olması sebebiyle, burnum, ağzım yara bere içinde kaldı.

o gün bugündür benim burnumun direği kırıktır. o piç gelip kartopuyla burnumu sikince, bir daha kartopu oynayamadım. fakat daha sonra bende kartopumun içine barut ve çakıl koyup ona fırlattım. ne yazık ki umduğum gibi barut patlamadı, çakıllarda yüzüne gitmedi ortalığa dağıldı ve bir daha kartopu yedim...''

sonuç:
başlı başına bir piçliktir. burnum bu olaydan nasibini almıştır.