her sene karne günü piyasaya cıkan uzmanlardır. bizim zamanımızda bir tane bile yoktu amk.
Aile ici siddeti azaltmak isteyen devletin en onemli hamlelerinden biridir.
uzman x: karne evet derslerdeki başarının bir göstergesidir, ama hayatları ile ilgili bir gösterge değildir, karnesinde zayıf olan öğrencilerin aman aileler çocuklarına incitici, gurur kırıcı ve travma yaşatabilecek davranışlardan kaçınmalıdır, başkaları ile kıyaslamasınlar, aman dikkat diyorum.

kırık karneli evlerin çoğu: adam olmayacak mısın sen, salak mısın sen, gerizekalı xxx dersi nasıl böyle gelir, o kadar fedakarlık yapıyoruz, yine yok yine yok, alayım mı seni okuldan haa, okumayacaksan bizi hiç uğraştırma zaten adam olacağın yok, yine yerin dibine soktun beni, xxx in çocuğu taktir almış, ben boynu bükük kaldım, hay senin gibi evladın (bir de üzerine dayak olursa tatlı niyetine, tamamdır)

sonra bu çocuktan gelecekte hayırlı evlat olmasını bekle, sikindirik kağıt parçasındaki sikim-sonik rakamlar çoğu kişinin kaderini değiştirmiştir belki.
her ramazan konuşan baklava ustaları, iftarda dikatli olun diyen diyetisyenler, her kurban da konuşan 'aman en iyi kavurma böyle olur' culardan farkları yoktur.