bugün

gizem mizem dolu karmaşık bir durum olsa gerek.
lim
=> x=girilen entry sayısı
x->*

f(X)= * + * * *
fonksiyonunu doğrulayan çözümlerdir.
(bkz: dün gece karmanın artmadığını biliyorum)
''bir derdim var'' bölümünden söylediklerine göre, zall ve bir grup moderatör bu sorun üzerinde azimle çalışıyorlarmış. son 4-5 gün içinde almış olduğum 20-25 civarı artı oy direkt olarak çöpe gitti. çalışmaları olumlu sonuç verir inşallah yarebbim.
çok da fruko durumudur. artınca ne hissediyor bu yazarlar. level atlamış gibi mutlu mu oluyorsunuz, oradaki sıfatlarda kendinizi mi buluyorsunuz, karma mıdır sizin felsefeniz?

bir acayip durumdur karmanın artmaması. üzer insanları.

bu noktada karma sistemini sözlük camialarına kazandıran kişi veya kişileri de tebrik etmek lazım. sözlüğü daha çekici bir hale getiriyor. karma için entry giriliyor, başlık açılıyor. artsın karmanız, oh oh. dolu dolu yazmak varken karma için ucuz entryler girmek ne kadar da akıllıca. şahane!
(bkz: entry girememek)
sonunda haydar dümen'e mektup yazdıracak sorundur.

-hocam, karmam artmıyor, çok afedersin. ne yapmam lazım?
+oğlum sen kajinusmus olmuşsun, yıkayınca geçer. geçmezse bana gel ben bi elliyim. beyin loplarına!
gerçek olmayan bir değer üzerinden sevinip, üzülen ilginç insanların sıkıntısı. entry'lerin altında edit döşeyip "artılasanıza yaaaa :(" diye efkar basanlar bile var yahu, "what is matrix" diyorum bu bünyelere.
(bkz: sabitlenmiş karma istemiyoruz)
(bkz: moderasyon uykusu devam ediyor)
sabah sabah moderasyona çemkiririm ama hadisesi. son oylanan entry listesi baştan aşağı değişmiş. karma tek rakam atmamış. kabul etmiyorum. kendimden geçtim, seri halde artı oy veren meleğimin hakkını yanınıza bırakmam.
(bkz: bir derdim var)
yeniden başımıza gelen olay. tamam yaz geldi ama biz nasıl yazıyorsak siz de uyumayacaksınız ya da bu işi yapmayacaksınız.
deliler gibi artı oylanmama rağmen haftalardır enerjik kıvamındayım lan. karmaları aylık falan mı update edeceksiniz yoksa? ayrıca bu aksaklık zaman dilimi içersinde alınan oylar karmaya yansıyacak mı? yoksa gümemi gidecek? * *
alınan artı oyların karmayı artırmayıp eksi oyların düşürmesi durumudur. aylardır başıma bela olan durumdur. *
uludağ sözlük'teki şu 3 günlük yazarlık hayatımda karmamı sürekli 48 olarak görmeme neden olan durum. o değil bir ton eksi - artı aldım gram kımıldama yok. belki değişir diye bilgisayarı salladım yine yok. sözlüğü defalarca açtım kapattım ııh yine olmuyor. hayırdır inşallah.
(bkz: uludağ sözlükte f tipi kadrolaşma skandalı)
entry sayısıyla ters orantılıdır.
genellike yeni yazanlar için sıkıntı teşkil eden, artık yazdıklarını karma derdiyle değil de insanlara ulaşma, kendini ifade edebilme derdiyle yazanların kaale almadığı durumdur.
şöyle bir olaydır;

görsel

dün 90, bugün de 90.

ilginç.
yahu artmasından geçtim bari (bkz: uyuyan dev)likten kurtulayım ya. bıktım yemin ediyorum, değişmiyor.*
karma arttırma mekanizmasında bulunan çarklardan birinin yağsız kalmasından kaynaklanan durumdur.
gerekli müdahale yapıldıktan sonra mekanizma tekrar çalışmaya başlayacaktır. *
(bkz: işleyen demir ışıldar)
"ağlayak da gözden mi olak"durumudur.fazla takılmaya gerek yok.
--spoiler--
anasını satayım iki gündür bomba entryler giriyorum. şansıma karma sayar 'da bir temassızlık varmış, sözlük idol olmam engellenemez ulan!
--spoiler--
bir hilesinin olduğu ya da doğru çalışmadığı aşikar olan sözlük şeysi.
Beni sozlukten sogutan illet.
bir de seri eksi veren ibne yok mu?