bugün

asla itiraf edilemeyendir.
an itibariyle yaşananı abi hakkında anneye atılan laf:((alınacak cevap öngörülmeksizin, safça)
-tabi ilk ona doğum günü yapmışsınız.o yüzden ilk ona veriyorsun meyve tabağını.
abi: - yok, seni bekleyecektim.
ablaya ev eşyası alınmaktadır erkek kardeş herşeye yorum yapar

-ya anne niye derin donduruculu buz dolabı alıyosunuz ona
+oğlum buzluğa bişeyler atar belki
-ne yapacak o 4 gözlü ocağı
+belki misafiri gelir ata sana ne
-çift kapılı gardrop neyine bu kızın
+oğlum eşyası çok ablanın
-yuh niye alıyosunuz o bıçak takımını
abla:seni kesmek için ağzına s.çtığım seni!
-anne bu ilk defa küfür etti bana ilk çocuk olduğundan değil mi?
-^+%*?
özellkle anne baba size sürekli onu örnek gösteriyorsa ve o da bu esnada gıcık gıcık gülümsüyorsa yaşanması olası duygu yoğunluğu.
bir şeyler fırlatma isteği de bonusu olak bu duygunun yanında olur.
şuan karışık duygularla içinde bulunduğum durum. ben özel üniversitede zar zor bölüm bitirip askerliği beklerken ve sonunda ne olacağım büyük bir muamma iken, adam itü imalat mühendisliğine elini kolunu sallaya sallaya yerleşti. bir abi olarak gururlu ama bir o kadar da kıskanç olduğumu söylesem yanlış olmaz herhalde. *
Olağan kardes iliskisi.
ilk doğanlar genelde çirkin olurlar, sonuncu kardeş hep en güzelidir. kardeş kıskanmanın da temeli buna dayanıyor belki. ama kardeş farklı cinsiyetteyse sorun kalmıyor.
Hiç susmayan ve sürekli elde sallanmaya alıştırılmış küçük bir kardeşiniz vardır. Bi gün kardeşiniz her zaman olduğu gibi ağlamaya başlamış ve anne babanızda çareyi, kardeşinizi elde sallamakta bulmuştur. Kardeşiniz beş on dakika sallandıktan sonra uyuya kalmış ve anneniz onu alıp beşiğine yatırmaya götürmüştür. Babanız da annenizin yanına gidip, annenizle beraber, uyuyan kardeşinize şefkatle bakmaya başlamıştır. O sırada kardeşinize gösterilen ilgiyi kıskanmış, kardeşinizin sallandığı battaniyeye yatıp, bebek taklidi yaparak "babağğ anneğ beni de sallay mısınız? Ühü ühü bakın ben de ağlıyoyum." Diye bağırmaya başlarsınız. Bu hallerinizden bıkan babanız, "kalk silktir git burdan. 25 yaşına gelmiş adam; Tipe, hareketlere bak" diyerek, sizi balkondan aşağı fırlatmış fakat ölmenizi sağlayamamıştır.
Yattığınız yerden, feryat figan içinde "içimdeki çocuğu öldüremiceksinn babişkoo" diye babanıza bağırırsınız.
Mutlu son.
(bkz: afedersin ama hayal gücünü sikeyim).