bugün

özellikle lazlarda budurum vardır. karadenize gidenler karadenizde yaşayanlar bilir ki karadeniz erkeği çingene erkeği gibidir, bu erkekler yıl boyunca evde yatar kahvehane kültürleri vardır ama kadınlarını ezer köpek gibi çalıştırırlar.

ulan utanmadan bir de kadınlarına gaz verirler karadeniz kadını güçlüdür karadeniz kadını cesurdur falan. karadeniz kadını erkek gibidir masallarıyla uyutulmuştur.

ama artık yeter kadınları ezdiğiniz, kıçınızı kaldırın da çalışın lan tembel herifler.

karadeniz erkeğinin vasıfsız olması tembel olması ve kadınını ezmesi durumudur.

karadeniz kadını da alık mıdır nedir neden karşı gelmezler anlam verilememektedir.
(bkz: kafakoparanus is coming)
Trabzonspor tribününden kendini belli eden tespit gibi tespit.
Karadeniz kadınlarının yanında biraz tembel görülebilirler ama adilik konusunda genelleme yapmak yanlış olur.
kendimden ve etrafımdaki yüzlercemizden bildiğim kadarı ile yanlış tespittir.. bir elin tüm parmakları nasıl aynı değilse insanlarda aynı olamaz. illa ki vardır tembeli adisi şerefsizi kansızı hırsızı sapığı vs vs olmaması mümkün mü. ancak genellemeye sokulacak bir mevzu değil.

yani hayat boyu hiç kimseye isteyerek ve bilerek zerre zararım dokunmamışken neden böyle sıfatı aldım ki anlamadım *
ulan neredeymiş bu erkekler. çalışmaktan anamız ağlıyor. o dediğiniz belki 40 sene önce doğruydu. şimdi öyle birşey yok. lazlardada yok. çay anamızı ağlatıyor.
evet kendimden biliyorum. asla da inkar etmedim.