bugün

Saclari dunya guzeli olan kadinin saclarini sacma sapan bir bez ile kapatmasi ne kadar sacmadir oyle. Senin kafani koruman icin zaten saclarin var. Hele kara carsafa diyecek bir sry bulamiyorum bile. Insanlar dinde yukselmek icin ibadetlerle yetinmeyip kafalarindan sacma sapan şeyler uydurmaya bayiliyorlar. Yapilmasi gerekenler zaten orda yaziyor a be ahmak sen neden saga sola sapittiriyorsun?
baş örtüsü bir yere kadar da kara çarşaf resmen görüntü kirliliğidir. iğrenç lan. insan olan giymez onu. resmen ben insan değilim, ondan toplumdan saklanıyorum diyor bunu giyen. inandığınız din bunu gerektiriyorsa hala niye inanıyorsunuz anlamıyorum.

edit: anca eksileyin. biri de çıkıp mantıklı bir şey diyemiyor. tek yapabildiğiniz şeyi yapıyorsunuz. mallar.
baş örtüsünün kurandaki yerini incildeki teslis inancına benzetiyorum ben. kuranda ufacık bir yerde gecmesine ragmen en yaygin inanclardan biri tipki teslis inancinin dort incilden sadece bir tanesinde olup en yaygin tapinma sekli olması gibi.
inancı gereği başını örten insanlara saygı göstermek gerekir. bu evrensel bir gerekliliktir. hiçkimse inançlarından dolayı sorgulanmamalıdır...
örtünmek dinimizde vardır. Kesin bir şekilde farz olduğu belirtilmiş, tam olarak nereleri örtmeniz gerektiği açıkça anlatılmış, ama ne ile örtüneceğiniz tercihinize bırakılmıştır. (transparan ve dar şeyler haricinde) örtünmenin uydurma olduğunu iddia etmek dinin farzını inkar etmek olduğundan dinden çıkarır.
Ama yapılması gerekenler derken neyi kastettiğini açıklarsanız daha geniş konuşabiliriz.
insanlar bu şekilde mutluysa kendilerini rahat hissediyorlarsa gerisi teferruattır. keşke birbirimize saygı duymayı öğrenebilsek isterse çıplak çıksın zaten yakında o da olacak da neyse hele soluklanın gençler bu kadar asabi kinci olmayı bırakın. herkes inancı neyse onu yaşıyor ve buna herkes saygı göstermek zorundadır. biz kalkıp da diyeyemeyiz ay öcü gibi o ne sana ne sana mı hesap verecek bırakın giyinsin herkes istediği gibi.
tanrının kulunun hiç için başını kapatmak istemesi çok saçma. uydurma. başörtüsü ibne arapların geleneği.