bugün

kuran hükmüne binaen tartışılır namustur. kadının islam dininde tek gözlerinin görünmesi caizdir. evet.
kimseyi ilgilendirmez. sizenedir.
kuranı okumayan, okusa bile türkçesine hiç bakmayan müslüman sözüdür.
kuranda öyle birşey yazmamaktadır...
Kara çarşaf giyen hiç kimseye bir sozumuz olamaz isteyen istediğini giyer ama kuranda böyle birşey yoktur. Kuranda tesettürün tarifi vardır.

Ayrıca kuran, tesettursuz kadına namussuz gozuyle bakmaz.
dinimize göre bir önemi olmayan saçın namusla ilişkilendirilerek birilerine dert olmasıdır.

resmi kısmı geçtiysek işi açarak doğrusunu yazalım:

cenabu rabbül alemiyn eğer kadının saçının görünmesini istemeseydi tesettür suretinde yaratırdı. cenabı allah örtünün ve ziynetlerinizi saklayın demiştir. bu örtünmenin kıstası o yörenin örfüne, kişilerin ahlak anlayışına göre değişir. bir plajda mayoyla dolaşmak da örtünmektir, çünkü bikiniyle dolaşanlar var. bikiniyle dolaşmak da örtünmektir, çünkü çıplak dolaşanlar da var. hatta çıplak dolaşmak bile örtünmektir, plajlarda çırılçıplak sevişenler var.

görüldüğü gibi örtünmek, aslında etrafındaki diğer insanlara göre daha çıplak olmamak, ahlaki açıdan göze batmamaktır. örtünmek budur işte.

şüphesiz ki anlayasınız diye allah'ın ayetlerini size açık açık açıkladım ama biliyorum ki çok azınız beni anlayacaksınız, ve çoğunuz eksileyeceksiniz, işte onlar müşriklerdir.
kafaları kurcalamaktadır.