bugün

açıklamanın ilginci "dilenenler suriyeli değil bizim kendi insanımız." birde bunu övünerek söylüyor.
gönderildiği kişinin 500 metre yakınına yaklaşamayacağını bilen suriyelidir. o yüzden amaca ulaşamazsın. bu insanları buraya getirenler ve getirilmelerini destekleyenler elleri ceplerine hiç girmeyen kimseler zaten. bugün deseler ki "suriyelilere karşı olanların ve onların gitmelerini isteyenlerin cebinden çıkacak paralara ( vergi vs ) hiç dokunulmayacak o paralar ülke insanına aktarılırken suriyeli mültecilerin tüm bakımını onların gelmesini destekleyenlere yükleyeceğiz" deseler ellerinde sopalarla sınıra kadar kovalar bugünün "hümanist" din kardeşleri..
ben "gidin beştepe önünde dilenin" diyorum. onları alan orası. adres tarifi isteyen birine doğru adresi göstermektir. sanki ben çağırdım onları.
dinimiz yardımlaşmayı emreder
nolur sanki şu sıcak havada adamlara
buz gibi bir bira ikram etseniz yanın da
bol çerez. çok sevaptır.
gevşek tayyibe geri yollayıp bir şekilde sınır dışı edilmesini sağlamak veya döve döve suriyeye yollamak demek.
abi şimdi yallah tayyibe diyorsunuz e oda bize iteleyip duruyor. yallah suriye yallah.
ulan din din demiysiniz adam ateist ise dinlemek zorunda mı sizi ? o pekekentler bizi satmadılar mı 1.dünya savaşında ? adam senin ülkende day taş üstünde bırakmadı, seni din kardeşi görmedi (din kardeşi ne lan) ama sen malsın hala adamları ülkenden içeri alıyorsun.

dininide al git kardeşim, git kardeşlerinin ülkesinde yaşa