bugün

kapıda kalmış sözlük yazarının figanıdır, yardım arayışıdır.

(bkz: sözlüğe girip yardım istemek)

ayrıcana not: yeni nesil çelik kapıyı nasıl açacağını bilenlerden yardım beklemekteyim. özelden mesaj atabilirsiniz.
Plastik kola şişesinin bir kısmı ile zorlanarak açılabilir .
trafoyu patlatın. *
çilingirden gerisi yalan. ama onlarda hem çok para hemde ikametgah isterler.
evin anahtarı olan, aile bireylerinden bir kişi aranır. Gelmesi beklenir.
kapinin esigine oturup koridorun karanliginda toplumsal sorunlara parmak basip isyanini sozluge kusmak.

hayir, zamanin da yaptim biliyorum.

not: tasa oturmayin cocugunuz olmaz mazallah.
yan komşuya gidilebilir. Kendisi çok sever de beni.
bira ve cips alınır, kapıda demlenilir. müzik de varsa kapı açılmasa da olur diye düşünülebilir.
evin yuksekligi musaitse camlardan veya balkondan girilebilir.
tabi yurdum insan 4. kattaki evine yan komsunun balkonunda girmeye calisip cogu kez sakat kalir, hatta olur.

cama ulasilabiliyorsa en kucuk cam hangisi ise kirilip bir sekilde eve girilebilir.

kapi kilitlenmemisse eski bir kredi karti is gorebilir. bu yoksa kredi karti kivaminda bir plastik malzeme (pet sise, kalin kart vs) kullanilabilir.

unutulmamali ki, cilingir en son care olmalidir. hele gece vaktiyse hepten tezegi avucladiniz demektir.

not: evden cikarken cuzdan, telefon, anahtar, sigara- cakmak kombinasyonunu kontrol etmeden cikmayin.
not 2: eger mumkunse evin girisinde ya da yakinlarinda bir yere yedek bir anahtar gizleyin. nolur nolmaz hesabi!
çilingir çağırmak.
telefonla anahtar olan biri aranır ve merdivene oturulup beklenir.
Kucuk emrah ifadesinin yuze yansiyacagi olaydir. Soranlara "benim annem babam yok agabey" dersiniz. En kolay cozum yolu gorevlinin ziline basmaktir (apartman kapisi icin konusuyorum). Zira evin kapisina gelince hemen evdeki bireyler aranir cep telefonu vasitasiyla tabi bir de o cep telefonunun sarjinin olmamasi vardir ki akillara zarar.
Paspasın altına işemek. Kalorifer dairesinde kısa bir gezinti. Zaman geçirme maksatlı apartman boru sistemini inceleme.
güncel Önemli Başlıklar