bugün

arkadaşlar selam, malumunuz sıcak yaz günleri geliyor. hepimiz lütfen kapımızın önüne bir tas su bir tas yemek koyalım, ben kendi adıma her ay https://www.temizmama.com/micho-yetiskin-kedi-mamasi adresinden kedi maması alıyorum, çünkü kediler bunu çok seviyor. abi bu siteden beş kuruş kazanmıyorum onu da belirteyim, başka yerden de alabilirsiniz, aylık 50 lira 100 lira ayırmak kimseyi göçertmez, kediler bu mamayı sevdiği için bunu koydum özellikle. köpekler için de konulmalı elbette. duyarlı uludağ ahalisi bu konuyu görmezden gelmesin, allah rızası için herkes su ve yemek bıraksın arabalardan uzak, sakin köşelere.
saygılar..
hayvanlar bizim gibi değil, su bulamıyorlar. su kaynakları açıkta değil çünkü artık. susuzluktan açlıktan ölen kediler köpekler oluyor. kendinizi onların yerine koyun, su aradığınızı ve kimsenin size su vermediğini düşünün. açlıktan çöplere atladığınızı düşünün. herkes bunu düşünse, bi kişi bile su koymadan, yemek koymadan evinde rahatça uyuyamaz bence.
Ülkenin ekonomik seviyesi ortadayken kedilerden önce başkaları o yemeği mideye indirebilir dikkat.
hz ömer dağlara ekmek kırıntıları serptirirdi, ömerin memleketinde kurtlar kuşlar aç kalıyor demesinler diye. bu hayvanları besleme olayı, yüce allah ın lütfunu kazanmada en basit ve kolay araçlardan bir tanesidir arkadaşlar. 2 hadis sizlere:

"Fâhişe bir kadın, sıcak bir günde, bir kuyunun etrafında dönen bir köpek gördü, susuzluktan dilini çıkarmış soluyordu. Kadıncağız mestini çıkararak (onunla su çekip köpeği suladı). Bu sebeple kadın mağfiret olundu." [Müslim, Tövbe 155, (2245)]

"Bir kadın, eve hapsettiği bir kedi yüzünden cehenneme gitti. Kediyi hapsederek yiyecek vermemiş, yeryüzünün haşerâtından yemeye de salmamıştı." [Buhârî, Bed'ü'l-Halk 17, Şirb 9, Enbiya 50; Müslim, Birr 151, (2242)]
apartmandaki orrrospu çocuuu komşu peynir kabına koyduğumuz suyu defalarca devirdi.
iyiliğin, yardımın mevsimi olmaz, mevsim gözetmeden katılmak gereken kampanya. Ayrıca kedi - köpeklere yemek, su verdikten sonra yemek kaplarının ortalığı kirletmesine izin verilmemeli. Kediler - köpekler sanki pisliği hak ediyorlarmış gibi pislik içinde kaplarla mevzu yürütülmemelidir.

Hayvanlara yardım ederken ortalığın kirlenmesine sebep olmak bazı insanların sinirini bozmakta dolayısıyla olan hayvanlara olmaktadır. Bu yüzden delirip hayvanlara zarar veren hayvanlar var. Biraz dikkât.
evime günlük 10 kere kedi dadanması sebebi..
fırsat buldukça yaptığımdır, fırsat buldukça sözlükte hatırlatacağımdır. su koyun, yemek koyun hayvanlara.
desteğimiz gerekendir.
desteklememiz gereken.
http://galeri.uludagsozlu...s-su-bir-tas-mama-159302/

tüm yazarları kapı önüne su ve yemek koymaya çağırıyorum.
tüm yazarları davet ettiğimdir.
herkesten rica ettiğimdir.
kedi ve köpekleri kurtarmak için herkes kapısının önüne bir tas su bir tas yemek koysun lütfen.
tüm yazarları davete çağırdığımdır. ihmal etmeyin lütfen, zor değil.
herkesin katılımını beklediğimdir.
tüm yazarları sıcak yaz günlerinde özellikle davet ettiğim kampanyadır. bir tas su, azıcık yemek lan. zor mu?
suyun çok hızlı buharlaşmaması için üzeri kapalı yanlardan açık bir kap olursa daha da güzel olur.
tüm yazarları bugün kapısının önüne bir tas su ve yemek koymaya çağırdığımdır. sokak hayvanlarını yaşatmak allah ın izniyle bizim elimizde.
ihmal etmeyelim.
aynen su koyun izmarit falan atarken güze oluyo cıss diye ses geliyo.
görsel
temizmama.com da https://www.temizmama.com...CnbW5DN9fh_91XhoCHFrw_wcB

güzel mamalar var kedi ve köpekler için. 15 kg olanları uygun fiyatlı ve kediler için olan micho mamasını acayyip seviyorlar. reklam için girmedim bu entryi, kediye pilav falan vermeye çalışan iyi niyetli ama kediden anlamayan arkadaşlarımız oluyor, yol göstermek babında kedi maması var demeye getirdim hehe. 75 tl falan bişey, ayda bir, iki ayda bir alsanız, ölmezsiniz.
Yazık be eskiden dere varmış yalak varmış hayvancıklar suya ulaşabiliyormuş şimdi yazık kuruyorlar. Su koymayı unutmayın.