bugün

anadolu çomarı ikiyüzlülüğünü ortaya seren hadise.
(bkz: keser döner sap döner)
(bkz: su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim)
(bkz: bugün bana yarın sana)
(bkz: ben bütün milleti kucaklıyorum)

başka sözü olan varsa söylesin ekleyeyim.tanımımızı da yapalım, iktidarın sopasının kapalıçarşı esnafına dokunması sonucu oluşan sözde direniştir.
Önce Yahudiler için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben Yahudi değildim
Sonra komünistler için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben komünist değildim
Sonra sendikacılar için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben sendikacı değildim
Sonra benim için geldiler
Ve artık ses çıkaracak kimse kalmamıştı...

teknik olarak gezi ile hiçbir farkı olmayan direnişe başlanması durumu.

''rant için geldiler, ses çıkaracak kimse kalmamıştı.''
Asıl sebebin ne olduğunu bilmeden yorum yapılmayacak hadisedir.bazı çevreler kapalıçarşının rıza zerraba verildiğini söylemektedir.
Ne olup ne bitiyor beklemek leazim. Esnaf her zaman haklidir kabulunden yola çikalim.
öğrenciler tarafından döve döve "polise" teslim edilmesi gereken insanlar bütününün sözde direnişi.

aldıkları ya da daha doğru tabiri ile alamadıkları destek ise ne ekersen onu biçersin lafının ete kemiğe bürünmüş hali.

vallahi avm'ye karşıyım ama, oraya gidip eylem yapsam bu esnaf yine bana saldırır falan diye de korkmuyor değilim. nihayetinde karışılmaması gereken bir konu. korudukları sistemin onları alaşağı edişlerini tüm türkiye'nin izlemesi gerekir ki belki akıllanırlar.
Zerre kadar üzülüp destek vermediğim eylem. Daha dün gezi direnişinde işlerimizi bozuyorlar bunların hepsi çapulcu diyen tiplerin iş kendi çıkarlarına geleceklerine geldiğinde feryat figan etmesi çok sakil kalıyor.
Toplamda aylık 170 bin lira kira veren esnafın yaptığı eylemdir.

işin aslı şöyledir:

Vakıflar bölge müdürlüğü yatırım programına alıp restore et işlet devret mıdeli ile ihaleye çıkmıştır. ihaleyi oradaki en büyük dükkanın sahibi Hüseyin Özden onarım süredince (3 yıl) aylık 855 bin lira 3 yıl sonunda ise aylık 1 milyon 305 bin liraya kiralamıştır.

Peşkeş çekilmiş diyenlere duyrulur. "mağdur esnaf" aylık 170 bin lira kira öderken "peşkeş çekilen kişi" hem 3,5 milyon liraya restore edecek üstüne aylık 1 milyonun üzerinde kira verecek.
Sonunda onlarda anladı sistemin iyiye gitmediğini, darısı yandaşların başına.
kendileri yakmaları dilekleriyle. dünya birkaç yobaz ve paragözden kurtulur.
vala 15 liralık sumağı 90 liraya başka satacakları yer olmadığı için, ben de olsam ben de eylem yaparım.
Kapalıçarşı gibi bir yerde anladığım kadarıyla oldukça cüzzi kiralara dükkan işletiyormuş bu arkadaşlar sonra vakıflar bunların kira sözleşmesini fesih etmiş buraya kadar bence hiçbir sorun yok. ama eğer kapalıçarşıya otel yada avm türü birşey yapılacaksa başımızdakilerin gözü ranttan gerçekten dönmüş durumda ohannes diyorum amk.

Edit:Galiba peşkeş falan yok olayda.
Keser döner sap döner abicim. Maddiyatınıza dokunulmadıkça nasıl savunuyordunuz kefeninizle ustanızı? Gezide çocukları linç ederken utanmadınız mı? Beter olun.