bugün

...ama adamların ülkesindeki her markette canada dry gibi inanılmaz, inanılınca tadına doyulmayan, doyulunca bir kere daha içmek isteyebileceğiniz bir içecek bulunabiliyor.

gel gör ki, türkiye gibi bir "refah ve huzur ülkesinde" bu mereti bulamıyoruz.

(bkz: canada dry benim isyanımdır)

30 subat'tan gelen edit: ben bu başlığın başıma kalma ihtimalini sevmiştim zaten.
Ingilizce yetmiyormus gibi bir de fransizca ogren sanki paristeyiz .mina koyim.fransayla kanadanin ne alakasi olabilir ya fransa tarafindan satin alinmis satilik sehrin satilmis insanlari peeeh!
efendim kastedilean satilmis quebec fransa tarafindan satin alinmamistir. nedenlerine gelince, 10 milyon nufusu olan bu yer fransizca degil quebecois olarak kendilerini nitelerler. ayrica burasi fransa'dan dislananlarin kendilerine vatan kursun diye fransizlar tarafindan kovulanlar tarafindan kurulmustur. fransaya olan gicikliklarini her zaman normal hayatta dile getirirler.

sanirim eziklik gidemeyenlerin yada burdaki sakin yasamin tadina varamamanin verdigi sinirin kisiye verdigi eziklik olsa gerek.

3 senedir burda yasiyorum. 1 kez dahi sokak ortasinda kavga olmamistir, insanlari tanimasanizda yuzune gulumseyip gunaydin dediginizde size ayni sekilde gulumseyerek cevap veren eziklerle yasiyorum.

insanlari sagci, solcu, islamci hristiyan ,katolik protestan diye ayirmayan ve herkese mumkun oldugu kadar esit davranan eziklerin ulkesi burasi.

kanunlara saygisi olan, kanunda ziyade her bireyin dini,dili, irki ne olursa olsun bu topraklar altinda esit sayan ulkedir.

o kadar eziklerki dunyanin her yerinden 100 bine yakin ezik gocmen alirlar.

benzine 96 cent verip, en iyi arabalari turkiye'nin yari fiyatina sunan hatta o kadar paraniz olmasa da lease-financing gibi imkanlarla herkesin tasit sahibi ezikler olmasini isteyenlerin ulkesidir.

issiz kalma gibi bir durumla karsilastiginizda size cuzzi de olsa az cok katki verebilecek issizlik maasini reva goren ezikler yonetmektedir.

mutlaka saka karisik bir arkadasimiz acmistir bu basligi, oda mutlaka bunlari biliyordur. benim maksatim aslinda bu ulkede olan biteni az cok anlatmakti. tabiki de burda da turkiye'de kizdigimiz seyler kadar olmasa da hersey gulluk gulistanlik degil ama genel olarak baktiginiz da kendimdeki degismeleri gozlemledikten sonra bu ulkenin dunya'daki iyi sayilabileek , belki en iyi degil, ama yasanacak bir ulkedir diyebilirim.

sadece kavgasiz gurultusuz, terorsuz, insanlarin dinime, dinimi ozgurce ifade etme hakki vermesine, turkiye'de psikopat gibi kavga eden bir manyakken beni sabirli, bariscil saglikli bir adam yaptigi icin bile alemin ezigi deseler eywallah diyecegim 3 seneye kadar insallah vatandasi olacagim ulkedir kanada.