bugün

x yapan kaliteli yazar şeklinde genellebilinecek türden başlıkların altına kendi rumuzunuzu örnek göstererek gerek megolamanca gerekse narsistçe bir eyleme girişmektir. yazar kişisinin ne kadar özgüveni yüksek bir arkadaş olduğunu, sözlükte dolaşırken ufak tepeleri ben yarattım edası takınması diğer gözlemlerimiz arasındadır.
(bkz: nicki nickilmeyesice)
evet kişisine göre göze batan bir davranıştır. neden? çünkü mesela birisi "ben kişinin alçakgönüllüsünü, çeviğini, ahlaklısını severim" diyebilir. kendi içinde haklıdır.

e be kardeşim madem kişinin alçakgönüllüsüsünü seviyorsun sen de alçakgönüllü ol! işte mesela ben de böyle insanları severim. "kişileri eleştirirken şov yapmadan eleştiren alçakgönüllü yazar"ı yani.

yazarların kendi çapında nöropsikolog kesilmiş tavırlarıyla eleştiri yapmasını da sevmem mesela.

kimi insan yaptıklarıyla övünmeyi sever ama şov yapmadan. çünkü insanların bazıları yaptıkları şeylerin mükafatını bekler. mesela bir yazar süper yazıyor ama onun şansına o sıra okuyanlar onun yazdığını anlayacak kalitede değiller. işte böyle bir durumda "e be kardeşim o kadar yazıyorum emek veriyorum biraz da görün beni" babından o başlık altına nickini yazabilir. yazsındır. kensini keşfettirsin ki güzel entrylerini okuyup nasiplenelim.

şimdi bir de şu var ki ben hiç inanmıyorum. kişi kendini kaliteli yazr görüntüsüne sokmak için "alla alla niye yazıyorlar kardeşim başlık altına, bak biz yazıyor muyuz ben bilinçli kaliteli bir yazarım aslında" edasında stratejik dokundurmaların diğer eleştrilen yazarlardan bir farkı var mıdır? bence yoktur. olduğuna inanmıyorum.

mesela ben de bu entryde kendi çapımda bok attım ona buna. bir nevi artistlik yapmış gibi oldum. benim de eleştirdiğim kişilerden farkım kalmadı. ama ben bu şekilde eleştirdim fark bu.
kişinin kendi değerini görmesi kadar güzel bir şey yoktur.yazan yazarlarımızı takdir ediyor tebriğe şayan buluyoruz.
(bkz: herkes kendini bilmeli)
bu baslığa da yorum yapan aslında kaliteli yazar baslığına kendi ismini yazmayan ve yazanları da asağlamak için bu baslığı acan diğer değerli yazar arkadaşlarımızdır..
kendine güvenen yazardır. diğer yazarların onu takdir etmesinden önce, o kendini kaliteli bulmalıdır.
o yazar en asil duygunun insanıdır.
sanal alemde olduğundan herhangi bir sorun oluşturmayacak eylemdir.
araştırmalara göre:
1- espri amaçlı yazmıştır.
2- gerçekten öyle düşünüyordur.
3- yazalım, tepkileri görelim, istemiştir.
5- başkasını yazacakken eli sürçmüştür.
6- başlığın saçma olduğunu düşündüğünden tepkisini veriyordur.

biz buna takma kafana tokadan başka bir şey diyoruz.