bugün

Eyvallahı olmamanın gerçek adresi. işini iyi yapan, avukatlık şirketinin acar araştırmacısı, karizmatik bir dizi karakteri.
ama bazı doktorlar ya da anti-kahramanlar gibi kof bir karizmadan da bahsetmiyorum burada.
Çünkü kibar, hanım bir kızdır, gereksiz çıkışlarını yoktur mesela.
insan olana insan gibi davranır.
aşırı kas yapmış gerzek bir Amerikalıysan da arabanın camlarını indirebilir, yapmışlığı vardır.

ha bir de çok güzel tekila içer.
the good wife dizisinde bir karakter.
unisex oluşuyla ve anti-kahraman duruşuyla beğenimi kazanmıştır valla.

severek izliyoruz efendim.
!!!!!!!spoiler !!!!!!

6. sezon itibariyle the good wife'dan ayrılmış, nev-i şahsına münhasır ilk 3 sezondaki alicia-kalinda ilişkisi ile diziyi izleme sebebi olan kişilik. botlarıyla, at nalı kolyesiyle, sarı not defterleriyle ailemizin investigetır'ı. "siz hepiniz ben Kalinda'yla..." deyip dünyaya kafa tutabileceğiniz kişilik. Öyle zeki, öyle başarılı, öyle cool.

Fakat gelgelelim ne zamanki julianna margulies ile archie panjabi arasında bir münakaşa olduğu ve iki oyuncunun aynı karede yer almak istemediğini okuduk -ki bu 4. sezonun ortalarına denk geliyor- işte o zaman işler fena halde değişti Kalinda için. gerçi 3. sezondaki Kalinda'nın kocasıyla ilgili başarısız senaryodan beri Kalinda sallantıdaydı ama oyuncular arasındaki (dedikodudur doğruluğu hiç bir zaman ispatlanmamıştır) sürtüşme ile Kalinda diziden mecburen uzaklaştı. Çünkü dizinin domino taşı olan asıl karakter Alicia ile tek bir sahne bile paylaşmadı. Evet telefonda konuştular, evet bir şekilde etkileşim halindelerdi fakat 4. sezondan beri ikisini tek bir sahnede bile beraber görmedik.

Bu durum arkadaş sıkıntısı çeken iki karakteri de kötü etkiledi elbette. Kalinda bir süre will ile takıldı (arkadaş olarak tabiiki) bar sahnelerini paylaştı. Alicia yeni firma, sonrasında adaylık falan derken bu gibi sahneleri neredeyse hiç olmadı. Fakat will'in ölümüyle yine tüm dengeler değişti. Kalinda bu sefer tüm desteğini Diane'a verdi. Alicia bu acıyla başa çıkmaya çalışırken Finn'i tanıdı falan.. Sonrasında Daine ile ortaklık mevzuları gündeme geldi. Amma lakinki alicia ve kalinda will'in ölümüne rağmen yine tek bir kare bile paylaşmadılar.

6. sezonun 20. bölümünde "good-bye" diye kalinda sessiz sedasız diziden ayrıldı. Elbetteki ayrılacağı dedikoduları sezon ortasından beri biliniyordu ve hikayenin gidişatı itibariyle de bunun nedeninin bishop olacağı tahmin ediliyordu fakat bu kalinda'nın ölümüyle mi olacağı yoksa arasıra aklına esen "uzak diyarlara gitmeliyim" gibi mi olacağı belli değildi. 20. bölümdeki bishop'u içeri tıkma planını başarıyla uygulayan kalinda kalamayacağını biliyordu, e alicia ile de araları iyi değildi yani kalması için tek bir neden yoktu. fakat 22. bölümde yani sezon finalinde 50 küsür bölümdür yanyana gelmeyen bu iki karakter son kez bir tekila shot'layarak seyirciye "beklenen" kareyi verdi. Bence çok da duygusal tam da olması gerektiği gibi şekillenen dialoglarla kalinda bu sefer hak ettiği gibi bir "good-bye" ile uğurlandı. amma lakinki her şey bitmedi.

yabancı kaynaklı internet sitelerinde archie panjabi ve julianna margulies'nın aslında aynı kareyi paylaşmadığı bilgisayar oyunlarıyla iki farklı sahnenin birleştirildiği dedikoduları dolaşıyor. Buna kısmen katılıyorum kısmen de emin olamıyorum. zira sahneler dikkatli izlendiğinde göz temasının az olduğu, yan yana sahnelerin sadece karşıdan ve tek açıdan olduğu profil çekimlerinde bir karakterin hiç görünmediği tamamen diğer karakterin yüzüne odaklanıldığı ve temasın hiç olmadığı görülmekte. yani bu dedikodular doğru olabilir, fakat bu gariplikler iki karakterin uzun zaman sonra aynı kareyi paylaşmalarının vermiş olduğu gerginlikle performans sergiledikleri ve sahneleri kısa tutup (tek açıdan olacak kadar kısa) profil sahnelerini dublorlerle halletmek istemeleri de olabilecek bir durum. sonuca gelirsek sevdiğimiz ayıla bayıla izlediğimiz kalinda'cığımız bir şekilde diziden ayrıldı.

nedeni ne olursa olsun ben bunu dizi için çok çok ciddi bir kayıp olarak görmüyorum. evet kalinda benim en sevdiğim karakterdi fakat son iki sezondaki gibi kalacaksa bu şekilde ayrılması her zaman tercihimdir. zaten archie panjabi aldığı emmy ile rüştünü ispatlamış bir oyuncu, the fall ve widower gibi ingiliz yapımlarında ve birkaç farklı filmde ufaktan ufaktan varlığını da hissettirmeye başladı. artık kendi dizisinin olması gerektiğini düşünüyorum. zira kendisi de bu doğrultuda fox ile çalışabileceklerini senaryoları incelediğini falan söylemiş. yolu açık olsun efendim, yeni işlerini hevesle beklemedeyiz, ayrıca bizlere 6 sezon boyunca (onca talihsizliklere rağmen) mükemmel bir karakter sunduğu, televizyon tarihinde hatırlanacak kalinda performansı sergilediği için de kendisine bir teşekkürü borç bilirim.
güncel Önemli Başlıklar