bugün

klozeti kullanacak kadar evcilleşmiş kedidir.
tuvaletini dogru yere yapan zeki ve egitimli bir kedidir.
(bkz: nereye sıçacaklar)ını bilmeyenlere ders veren kedi.
city kitty tuvalet eğitim seti sayesinde artık evimizde de bulunabilen kedi.
ayrıca sadece kaka değil çişini de klozete yapmakta.
sabır gerektiren ama sonucunda kum ve diğer aksesuarlardan kurtulduğunuz bir süreç sonrası her kedide olan potansiyel.
http://www.citikitty.com/

süreci anlatayım :
öncelikle setle verilen plastik klozet kapağını normal klozetin üzerine yerleştiriyorsunuz. bu plastik kapağı iç içe kesilip çıkartılabilen halkalardan oluşuyor.Başlangıçta hiçbir halkayı çıkarmadan yerleştirilen bu aparatın içine suda eriyebilen çam talaşının sıkıştırılmış hali olan özel kedi kumunu koyuyorsunuz ve kedinin kullandığı kum kabını ortadan kaldırıyorsunuz.
tüylü dostumuz burayı normal kum kabı gibi kullanmaya başladıktan sonra birer ikişer haftalık periyotlarda ortadan halkaları kesip çıkarmaya başlıyorsunuz ancak bu süreçte ana unsur ödül teşviki. eleman burayı her kullandığında ufak bir ödül maması, sistemi onun adına daha da cazip kılıyor. arada kazalar fayansa kaçırmalar olmuyor değil ama sabır *
zamanla halkalar çıka çıka sadece klozet kapağı kalıyor ve eleman klozete alışmış oluyor.

görsel
kakasını klozete yapan kedi gayet normal bir olaydır. yavru iken alınan bir kedi eğitim verilirse. kum derdi olmadan çok rahat biçimde. ister alaturka ister alafranga fark etmez. hepsine gider, tuvaletini yapar. şimdi burada bir bilgiyi paylaşmak lazım. bir kedi tuvalete nasıl alıştırılır. bu olayı çok eski yıllarda yaşlı kadınlardan öğrendim. eski nesil bu işte uzman olmuş kişilerdi. kedi yavru iken alındıktan sonra. beli aralıklarla kedinin kafası tuvaletin deliğine tutularak geri çekilir. buradaki amaç kedinin burnuna tuvaletin kokusunu aldırmaktır. bu kokuyu alan kedi. belli bir zaman sonra oranın dışkılama yapılan bir yer olduğunu öğrenecektir. ve tuvaletin kapısı kapalı olsa bile. patileriyle vurarak sizi ikaz edecektir, kapıya açmanız için. ve evde beslenen kedinin bir tuvalete gittiğini gördüğünüzde çok sevineceksiniz.