bugün

entrylerinin çoğu silinen yazar.
nick altında neye tıkladıysam 0 çıktı arkadaş.
(#14430290) yazarların gözünü açan yazar. ağzına sağlık.
helal olsundur...

(bkz: uludağ sözlük moderasyonu kirli ilişkiler yumağı)

ayrıca nicki de süper.
halı sahada yeniliyorken kaleye geçip yenilmeyeceğini sanan bi çocuk hala. ayrıca virgülü 'yeniliyorken'den sonraya mı koysaydım yoksa 'geçip'den sonraya mı? karar veremedim ikisine de koymadım.
unutuyordum haa. itü sözlük'te fenomendir. oradaki duygusal entrylerini kızlar facebook duvarlarında falan paylaşıyorlar. yemin ederim.
#14765178 bana geçmişi hatırlatan yazar..
hele yaz sezonu bitsin de,
gitsin o lunaparkta çalışanlar.
sen o zaman gör eğlenceyi..
(bkz: her sabah durakta görülen kızla tanışmak #14806292)

mükemmel bi yazı. sevişmeli diyologlardan mıdır nedir gayet hoş olmuş. daha önce de nick altına gelip demiştim. bu çocuk da harbiden büyük yetenek var diye. ne kadar övülse ne kadar tebrik edilse az.

yaz ulan yaz!

sen bıkma kaz. *
kaidenin hemencecik bozulacağı anlamına gelmeyen bir istisna yavşamasıdır.
istatistik canavarı. haftanın beğenilen entryleri 1, 2, 4. sırada yer almış. tebrikler ediyorum. entryleri de güzel. umarım gereksiz saldırılara maruz kalmazsın.
Beni sersemletmiş yazar lan bu! Haftanın en beğenileri denen ölçüm haltına baktımda resmen tulum çıkarmış adam amk. Millet kendi kendine kumda oynamış sonrasında haha! Allahtan Stephen King is My Man diye şenşakrak bir yazarımız var da biz nacizane kalan yazarları ilk üçte temsl etmiş. Okuyayım bi kaide beyin yazdıklarını dedim, doğrusu bana gelmiyo aga biraz baydı çok uzun. bi de sanki oy toplasın diye yazılmış havasındalar. Ama maşallah kalemi kuvvetli adamın. Helal olsun başarılarının devamını dilerim. Sözlüğün gururu daha ne olsun. *

Adettendir edit: Sağolsunlar uyardılar Stephen King is My Buddy imiş, my man nerden çıktıysa. iyi yazarların hepsi böyle uzun isimlimi olmak zorunda amk. özürlerimi fışkırtırım.
(#5489748785648787846487) nolu entryi girmesini temenni ettiğim yazar. tanımıyorum kendisini hiç bi entrysini de okumadım. ama tanımadığım insanlar için ilginç temennilerim olur benim. bu da öyle bişey *
(bkz: sözlüğe yararlı olman dileğiyle evlat) amin...
(bkz: eğer öyle bir şey varsa silik olayım)
umarım gereksiz karalamalara maruz kalmazsın demiştim çok yakında. ve oldu. şom ağızlı mıyım neyim demez olaydım.
818 sayılı borçlar kanununda edimin ifasından önce alım-satım sözleşmesine konu olan eşyanın başına gelebilecek bir zarardan dolayı alacaklının bir bardak soğuk su içmesi kaideyi bırak taciz etmeyi sikiveren bi istisnadır. bu arada bir yazarın nick i imiş.
(bkz: kediyi taciz eden istisna)
(bkz: rakı sağolsun)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
birdenbire bok atılan yazar. yazık değil mi? kendince çevre oluşturmuş. beğenenler var muhakkak. facebook'ta entryilerinin en beğenilenler listesine girdikten sonra yayınlandığı söylenmiş. Kendisi, bundan haberi bile olmadığını belirtmiş. her şeyden önce giriş, gelişme, sonuç gibi planlı bir düzeyde yazıyor bu adamlar. herkesin kendince bir tarzı var. ben pek okumuyorum, uzun geliyor. dikkat spanim zayıf. tek satırlık, iki üç cümlelik entriler, özellikle ironi içeriyorsa -ki bunun ustaları da var burda- onları daha çok seviyorum.

ama tarz meselesi bu amk. bu adamlar. entrilerini bir yerlerden çalıyorlarsa sinirlenirim. hayır aga oturup yazıyorlar emek harcıyorlar. başkası ironi yapıyor, başkası bilgi veriyor, başkası ciddi ciddi yazıyor, başkası anılarını yazıyor. bu iki yazarın suçu ne? hem karma hiçbir şey değil, önem vermem diyenler, niye bu başlık altında halay çeker ki? bal gibi önemli ki yakaladım bi şeyi götüreyim ucundan diosun. kıçımın kenarı önemli değil. önemli değilse istatistiklere bakmazsın, böyle bi şeyi görsen başını çevirirsin. kıskançlık, karalama, toplumsal linç, hepsi burda.

bi teklfim var lan amk. şurda bu arkadaşı linç edelmi diyenlerin her bir entrilerini toplu olarak oylayalım. yarın, gelecek hafta aylar boyu onların entrileri beğeniler listesinde yer alsın. osbir çeksinler. mutlu olsunlar. entryileri billboardlarda yayınlansın. ondan sonra hep beraber mutlu olalım sözlükte çekişme olmsın amk.

ben bu kadar uzun entriden sıkıldım. adamlar bunun beş katı kasıyor. sırf ona saygı duyun. hiç olmazssa iki cümleyi yan yana getirebilen insan bunlar.

sen entry yazamazsın, espri yapamazsın, ironi nedir bilmezsin, gelip bok atarsın peeh

Adet günlerinden edit: Aynı entry googhann adlı yazara da yazdım. Aynı konu çok üşendim farklı şeyler yazmaya. Görüşlerim aynı. ikisine de haksızlık ediliyor gibi Tanımam etmem okumam da. Madem karma şu bu önemli değil niye bu adamlara saldırıosunuz? Beğendiğiniz yazarları okuyun artılayın. Beğenenler listesini siklemeyin. Kabul edin beğenenler listesi NewYork Times Bestseller listesi gibi, sürekli kötülenir. ama insanlar hala o kitapları alır.
kendisine haksızlık yapıldığını düşündüğüm yazar, moderosyana karşı bu kadar yazı yazıp onları karşısına aldığı halde, kendisini modların kankası olarak tanımlayan yazarlar var. galeyana gelip vurup öldürmeden önce yazılarını okumanızı tavsiye ederim

(bkz: kurunun yanında yaşta yanmasın)
Normalde uzun entrylerı sevmeyen bır ınsanım. 'ohaa bunu kım okur yaa' falan dıyorum ama bu adamın yazdıklarının hepsını okuyorum. Tanımıyorum kendısını, onunda benı tanıdıgını sanmıyorum ama bunu yazmadan edemedım.
editimde de bahsettiğim gibi, ortada bir boşluk, kayırma, haksızlık, sahtekarlık... ne derseniz deyin ama bu bir gerçek ki o sayfayı her kim yönetiyorsa bu onun yanlışıdır. sadece bu bahsettiğim 2 yazarın entryleri paylaşıldığı için haliyle de onların nickini öne sürdüm. teorim o facebook sayfasını ya kendileri, ya da bir arkadaşları yönetiyordu.

ama...
moderasyondan gelen seri açıklamalardan sonra işin rengi bir nevi belli oldu. zira 5 ay sonra zall ın entry girmesi de ellerinin ayaklarının ne kadar karıştığını göstermektedir. '' evet bu paylaşım işine yeni başladığımız için biraz acemiliğimize geldi'' tarzında açıklamalar yaptılar. hülasa...

bu hata moderasyona aittir ve bunu bir nevi de kabul etmişlerdir. ben googhann nickli yazarın entrylerini tatmin edici bulmayarak bu takibe başlamıştım. kaideyi taciz eden istisna da facebook sayfasında karşıma çıkınca onu da katmak durumunda kaldım.
bahsi geçen yazarın en beğenenlerine bakacak olursanız hepsi facebook'taki paylaşılan entrylerinden ibaret olduğunu göreceksiniz.
demiyorum ki bu adam kötü yazardır, istatistiklere giremez.

hayır. bu adam beğenilip istatistiklere girmiş. fakat moderasyonun hatasıyla diğer yazarlara haksızlık yapılarak, azımsanamayacak bir sayı olan, 45.000 kişilik sayfada paylaşılarak bu yazar çok daha fazla oylanmış. bunun kabahati tamamen moderasyona aittir.
bu yazardan ilk özür dilemesi gerekenler onlardır. ben yine de kendisinden kişisel olarak özür diliyorum.
en azından diğer bahsi geçen yazara nazaran kaliteli duruşuyla bu özürü haketmiştir. ne yazık ki diğer arkadaş için aynı şeyleri konuşamıyorum.
son zamanlarda yazıları ile sekizinci nesilin lokomatifliğini üstlenen yazardır, bu adama 'hacı face'de uludağ kullanıcısı entry'ni paylaşmış' diye mesaj attığımda bulmak için baya didinmiş, benden link istemiştir görüleceği üzere asılsız suçlamalarla karşı karşıya kalmaktadır.
1 yıldır sözlükte yazmıyorum. beni tanıyan eden kalmamıştır artık.. zamanında redwinemania ile çok dalgasını geçerdik, adam başlık açardı ben gidiyorum diye.. millet de peşinde ağlanırdı gitme diye.. sonra 3 gün yazmazdı, yeterince ilgi çekemeyince de geri dönerdi..
onlardan biri olmayı hiç istemedim. ekşi sözlük okumaktan bıktığım zamanlarda özel mesaj atan olmuş mudur, geçen haftanın en beğenilen listesine neler yazmışlar, bir bakayım diye girmeye başladım ulu sözlüğe.. eski evim gibi bir şey olmuş artık burası.. ayda bir bile olsa, bakmadan yapamıyordum..

yine uzun zamandır bakmıyordum, taa ki başlığında bulunduğum arkadaşın yazılarını en beğenilenlerde görünceye kadar.. yazmayı sevdiği için yazan bir yazar kendisi.. (3 aylık yazar gammaz oluyormuş, ona istinaden, tanım bu parantezden bir önce yazılı cümlede gizli sevgilim) yazmayı sevdiği sürece yazsın, o yazsın biz okuyalım. ama burda yazmasın.. burda yazmasın, çünkü yazık ediyor kendine..

bunun dışında, diğer yazılarına da biraz göz attım, hani şu uludağ sözlükle ilgili olanlara. anlattıkları, olanların yanında bir hiç kalır.. bundan yıllar önce biz de yaptık aptalca şeyler, ordan biliyorum.. arkadaş ağımıza oylatıp en beğenilenler listesine entry de soktuk, özel mesajla başlayan dostluklarımız da oldu, aşklarımızda.. ama şimdi, o zamanlarla bugün arasında uçurumlar var.. uludağ sözlük, herkesin birbirini tanıdığı, aile gibi, sıcak bir ortamdı yazarları için.. ne zaman ki iş büyüdü, işte orda çamura saplandılar.. bir emek vermedir muhabbeti gidiyor, çok gülüyorum.. sanki sırtında taş taşıdın, bir de sonradan gelip ağlıyorsun.. herkes kendince emek verdi zaten, bir şeyler kattı bu ortama, bir şeyler kazandı buradan.. ama küstürülenler, ayıp edilenler zırlamadan, sessiz sessiz çekip gittiler.. kim ne kaybetti? zall para kazanmak istiyordu, kazandı.. salca mevki istiyordu, mevki sahibi oldu.. kaybeden, bu ortama ettiğinden fazla anlam yükleyen romantikler oldu.. bir eski ve bazen de yalandan romantik olarak, iş güç sahibi olduk, aile sahibi olduk ve zamanla unuttuk olanları.. biz de bir şey kaybetmedik yani.. o hiç sarsılmayacak sandığımız arkadaşlıklarımız bile bazen darmadağın oldu..

şimdi bir başkası lafını edince, az da olsa sızlıyor insanın içi.. yoksa zall ilk tanıdığımda kötü bir insan değildi.. biz öğrenci evimizin balkonunda mangal yaparken bize katılır, naif, sanki bilecik'ten bursa'ya okumaya gelmiş efendi, delikanlı görünümünden bir tv yıldızlığına terfi edince ne olduğunu şaşırdı.. sahip olduğu güç ve yaşadığı psikoloji aslında uludağ sözlüğün umrunda bile olmadığını gösterdi bu süreçte..

peki celebrity mod salca? ahh salca..

salca da iyi çocuktu.. sınıfın en kısa boylu, sevimli, afacan, şakacı öğrencisi gibiydi.. beraber çok güzel günlerimiz de oldu, asla vefasızlık yapamam.. arkadaşımız salcaydı, sınıf başkanımız salca olmaya karar verdi bir anda. geçirdiği evrime hala şaşırıyorum.. sahip olduğu mevkinin ona sunduğu imkanlar gözlerini öyle boyamıştı ki, bir zaman sonra, o halı saha maçında vermediği pas yüzünden bağırdığımız adam olmaktan çıkmıştı.. velhasıl salca memnundur hayatından, memnun da olacaktır ama gıyabında söylenenler bırak yalan olmayı, eksiktir bile..

neyse, bi selam verip çıkayım dedim, borçlu çıktım.. hiç tanımadığım bilmediğim adamın başlığını bir sürü ıvır zıvırla doldurdum, özrü peşin dilerim kendisinden.. bir de teşekkür, olan bitene kayıtsız kalmadığı için..

haa, unutmadan, bir de tavsiye, eğer kabul ederse.. ne derse desin, değişen hiçbir şey olmayacak.. (evet, maalesef..)

(#3289634)
duygusal olduğu için kızların tercihi hep kendisi oluyor. bir kendime bakıyorum bir ona. ben sürekli eğlenceli, dalga geçmeli, komikli. adam duygusal yazıyor tabi. kızlar bana gülüyor onunla takılıyor. ben duygusal entry yazınca bile arkadaşlarım dalga geçiyor. bir de arabam yok. bunun arabası var. hayat acımasız işte arkadaşlar. öğrenin bunları.
yazmasını bilen yazar. hani yazmasını bilen derken, bu adam harbi yazıyor be kardeşim. okutturuyor kendini. pot durmuyor yazdıkları yani. aynen devam etsin. hatta bırakmayı falan düşünüyorsa sırf ben istedim diye devam etsin. etmeli. edecek.. etme eyleme..
sürekli olarak takip eden tayfası tarafından şukulanan, bu sayede istatistiklerin amına koyan yazar.
(#15120205) bak ne güzel yazı di mi? değil işte. bok gibi yazı. taraftarlığı senden öğreneceğiz di mi? hayır senin gibilerden bilhassa uzak duracağız. ben fenerbahçeli bir birey olarak hayatım boyunca senin gibi galatasaraylılardan, fenerbahçelilerden, beşiktaşlılardan hep uzak durdum. niye mi? şu yazını ele alalım bakalım.

yazı bildiğin sinsilik kokuyor. arada 4 satırlık bildiğin subliminal mesaj yerleştirmiş adam ya.

''bir sözünde rakip taraftara demek''. hayırdır? oraya nasıl 'zıplattın' muhabbeti?

hadi oraya getirip ''saçma sapan'' bir genelleme yaparak rakip taraftara da giydirdin di mi? e sonra yumuşatarak bitirme sayın yazar!

adam gibi giydirdiysen, çıkıp o elbiselerle gezdir ''rakip takım'' taraftarını.

senin tuttuğun takıma olan saygından daha çok benim galatasaray spor kulübüne saygım var merak etme. metin oktay gibi bir ''imparatora'' saygım senden daha çok merak etme.

rakip takım taraftarıyım ama. sinsi değilim. merak etme.

edit: yazım yanlışı düzeltildi.