bugün

"kardeş sikinin yolunu mu kaybettin huhaha." diye düşünülen homojen beyinli topluluktur.

izmir- üçyolda liseden eski bir dostumla çay içmeye gidelim dedik. mevsimlerden kış, aralık ayındayız. böyle dışarda minik bir bahçesi olan nezih bir mekan. en

köşedeki masaya oturuyoruz. çayları söyledikten sonra ben etrafta kimler var diye bakıyorum. sağımda tiki olduğu telefonlarına taktığı pembe tavşan kulaklarından

belli 4 tane kız, ama güzelliklerine diyecek yok. bir kaç saniye göz tutulmasından sonra arkamdaki sesler dikkatimi çekiyor. aha! 4 tane sap

arada bir birbirlerine bakıyormuş gibi salağa yatarak kızları kesiyor. belli ki sandalyeler tutulmuş.

"anca bakarlar, abaza piçler" diyip arkadaşımla dertleşmeye başlıyorum. bu sırada çaylar geliyor. mekan sahibiyle bir kaç kelime laflıyoruz. kışın bahçeyi

soğutamıyorlarmış, "müşteri kaybettik" diyor evhamlı sahibimiz.

yarım saat geçiyor, dertleşmekten yorulmuş gole giderken ayağı kitlenen bir futbolcu kadar sıkılmış durumdayım. o sırada piyangocu amca kafeye teşrif ediyor.

"gençler yarın akşam çekiliyor almak isteyen var mı?" diyor. bu sırada kızlar amcayı yanına çağırıp "ooo amja nsılsn ayh iyi oldu sni grdgmz" diyor. kızlar kazı

kazan oynamaya karar veriyor. götü kalkan amcanın yüzündeki gevşek gülümseme bütün mekana yayılıyor.

ahanda koyduk çocuğu! diyen abazanlardan en kısa boylusu ve tombul yanaklı olanını diğer 3 arkadaşı kazı kazan oynamaya ikna ediyorlar. aman tanrım! o yanakları

yüzündeki piç ifadenin de etkisiyle pembeleşiyor. hemen gidiyor kızların oturduğu masanın kenarına çömeliyor. fakir olduğu her yerinden belli zaten. 10 kuruşla

kart mı kazınır amk? bir kaç saniyede bir kafayı kaldırıp kızlara bakıyor. biletçi amcayla muhabbet kuruyor. kızlardan biri laf atar da belki üzerine çömerim diye

deniyor. ama yok kızlar kulak memesine bile takmıyor bu gudubet suratlıyı.

arada bir diğer abazanuslara bakıyor onlar da "yürü be oğlum" kaş gözleri yapıyorlar tabi. çocuğun götü tekrar eski hizaya geliyor. aynı şeyi yine yapıyo. yok

hacı bakıyo iş çıkmayacak bu kızlardan mekandan kalkıp gidiyorlar.

bu arada tabi kazıyarak 10 lira gitti bile. geçmiş olsun beyler. ahahaha.
(bkz: okuyanı siksinler)