bugün

türbanlıların ve şakirtlerin yaptığıdır. varsa yoksa türbandır, başka dertleri yoktur. "acaba bugün türbanla ilgili ortaya ne atsak da bu milletin huzurunu kaçırsak?" diye düşünürler. ilkokullu kızları türban takmaya zorlarlar, kamu alanlarına geçtim türbanlıyı; çarşaflıları doldururlar. türbanlarını takarlar ama k.çlarını açmakta bi sakınca görmezler. sonra da " ama bu ülkede demokrasi bik bik bik.." şeklinde öterler.

dediğim gibi; bu güruh kafayı türbanla bozmuştur.
kemalistlerin yaptığı hede. yüz yıla yakın bir zamandır hiçbir sorunu çözmedikleri için otu boku yasaklayarak gündemi meşgul etmişlerdir.

yasakladıkları nesneye başörtüsü deme cesaretini bulamadıklarından takıyyenin kralını yaparak türban kelimesini uydurmuş olan da bu güruhtur.

bu millet er ya da geç bu ikiyüzlülerden kurtulacaktır. *
kafa türbanla bozulmaz, türbanla örtülür.
konuyu dağıtma peşinde olan postalcıların yaptığı işlem.
"x yapan türbanlı"
"x giyen türbanlı"

alt metin ise;
"örtünen gerçek amacına göre örtünmüyor. bu yüzden yasak sürmeli. laiklik gidebilir" mesajını empoze etmek.

sadece kendilerini kandırabildikleri için manasız olan girişimin yan etkisi dir kafayı bu işle bozmak.
sözlük ahalisinin içine düştüğü durum.
*delirmeye* delalettir.

sadece başörtüsü değil diğer şeylerle de kafayı bozmak aynı olguya hizmet eder.
Sözlükte kafası basmayan insanımsı varlıkların tipik söylemlerinden biridir. Ne zaman sol tarafa baksam bunların çamurlarından birini görüyorum. insanların kafasındaki şeyle uğraşmaktan, onlara hakaret etmekten nasıl hayvansal bir zevk aldıklarını anlamak mümkün değil. Kısır döngü içindeki varlıklardır. Bunlara cevap verip mutlu etmemek gerekir ama insanın bazen dayanamadığı bilinmektedir..
her şeyi türban sanıp şekilciliğe adım atmaktır.