bugün

ilişkilerde olumsuzluklar yaratır.
geleceğe dair bir planı projesi olmayan insandır. bu tür insanlar normal insanlar gibi geleceğe dair planlar yapmazlar, ne olmak nerede olmak bu tür insanlar açısından muamma dır, ailevi problemleri olur, çevresi pek olmaz, kız arkadaşı olmaz, olsa bile ayrılır uzun soluklu bir ilişkileri olamaz.
"Geride bıraktıklarımızı özlüyor, elimizin altındakinden sıkılıyor, ulaşamadıklarımıza tutuluyoruz."

Robin Sharma
o kişi benim. okulu bırakıp bırakmamak konusunda çok karışık kafam. hayır, okulu bırakmasam kesin kafayı yiyecem az kaldı, bıraksam, ne yapacağımı bilmiyorum. Öyle işte.
Bulanıktır suları.
Dalgalıdır denizleri.

Ve belki, tersine nehirleri?
bir süre inzivaya çekilip benliğiyle baş başa kalması gereken insan. akışına bıraktığı zamanla yolun sonundaki o ışığı bulacaktır.
Yalnız kalmaya, huzura, sakinleşmeye ihtiyacı olandır.
Anlayış gösterilmelidir.
seçenek çok diye kafası karışık değildir. bazen seçeneklerin ne olduğuna bile karar veremez. bir öyle davranır bir böyle. hamgisinin gerçek hisleri olduğunu bile bilmez. salak işte. bazen uğraşamayacak kadar yorgun hisseder ama bir adım atmazsa ileride pişman olacağını bilir. ama hiçbir bok yapmaz, kafası karışıktır, geçici salaklık durumu. saaa-laaak.