bugün

kafasi karıştırılan insandır,zira etki-tepki meselesidir kafa karışıklığı.
bir çılgınlığı olumlayabilecek insandır,

bir olumluluğu çılgınlaştırabilecek insandır,

insandır,

kendisi için...

kafasını okşayın

lütfen.
(bkz: kafası karısık pizza)*
(bkz: #3251006)
saçmalanmaz taranır diyen insandır.
dalgındır, sofradan yeni kalkıp ne yediğini bile unutabilir, her gün geçtiği yolda uğraması gereken bir yer varsa uğramayı unutup, her zamanki yoldan gidebilir, "şunu yapayım, şöyle yapayım" dediği işi unutur, hatırladığında da geç olmuş bile olabilir.
aynı anda bir çok şeyi düşünen insandır, hayatın bir döneminde herkesin yaşayacağı durumdur, hele işin içine bir de gönül karışmışsa eyvah, karışır da karışır o kafa, en güzeli erkin baba'dan arap saçını dinlemektir böyle durumlarda.
coktur merak ederim. hem fıstıklı baklava yiyip ayni zamanda bamya yiyen üstüne bir de eş zamanda ice tea içenlere miğdesiz derler. bu kişiler yahu bunlar zaten miğdemde karışmayacak mı diye kendilerini savunurlar.

sahiye düsünmek de bir nevi sindirim değil midir? elbette haşlama ile cikolata bir arada yenmez. fakat haşlama düsünceler ile cikolata olgular ne yazik ki beyine hep beraber yallahlanmak zorunda kaliyor.

nasıl ki sarımsakli yogurtlu bakla ile viski eş zamanda içildiğinde miğdeniz gürül gürül yanar işte sarımsaklı yogurtlu baklali düsüncelerde beyni gürül gürül yakar.

bu suretle artik sindirime yardımcı olmasi icin artik receteyi tatbik edersiniz bilmem bunun bir cok yolu vardir. ama beyinsel gürül gürül yanmanın yani kafa karısıklıgının mengesinden cikma recetesi ise pek bulunmaz, nadirdir.

bu suretle belki araba yıkamak gibi bir eylem yapip düsünceleri belli siraya koymak kafa karısıklıgını dindirmek için işe yarayabilir.

gelgelelim ki bunun için zaman ihtiyaciniz ve kişisel özgürlük alanlarınız olmasi gerek. yoksa hades'e kazik atan o mitolojik kişinin kayayi tepeye yuvarlamasi gibi tam düsünceleri rayina oturtma ramak kala bir dış müdehale herseyi bombok eder ve kafa karisikliğinizi çözemediğiniz için öfkelenirsiniz. ayni gol atmaya cikan ama koıntrataktan salakca bir gol yiyen takım gibi...

en güzeli birakininiz dağinik kalsin, hem topralayip ne yapacaksiniz. bu bulamaci sindirmenin tadina varin.

sahi ya dış etkenlerin zapt-ı rapta aldiği kışla disiplinini ota boka bulaştirmaya kalkiştiği içün, ayni tezgahtan cikmiş cekiç olmak yahut civi olmak mi ister insan?

hele ki anlasilmamayi da kafa takarsiniz keleklesir durum, ama elbette sizi anlayacak birisi yahut birileri cikacaktir. varsin şapsallar sizi anlamasin.
en azından karışacak bir kafaya sahip olabildiği için şükretmesi gereken insandır. şanslıdır, olmayanlar da vardır!
kafa karışıklığının bir sebebi de oda dağınıklığı olduğundan muhtemelen odası da dağınık olan insan.
iki arada bir derede kalmış insandır .elindeki seçeneklerden hangisinin kendisi için dogru olacagı konusunda kararsızlık içinde çaresizce kıyaslamalar yapar kafa bu arada o kadar karışıktır ki 40 tilki pink atar orada ve kuyrukları birbirine degmez böledir işte kafası karışık insan .sevin geçer

bkz: bana mı dedin kardeş .
muhtemelen o zamana kadarki hayatının en önemli olaylarını son 3-5 ayında yaşamış bir insandır. aşık olmuştur, önemli ilkler yaşamıştır, okulu bitcektir vs. ama kafası karışıktır bir kere ve artık öyle bir duruma gelmiştir ki sadece kafasının karışık olduğunu ve hiçbirşeye karar veremeyeceğini düşünmektedir. bu insandan artık kimseye fayda gelmez. bu durumda kafası karışmış kişi, sesi sonuna kadar açıp en sevdiği şarkıyı tekrar tekrar dinlemelidir. denenmiş tecrübe edilmiştir, işe yarayan bir yöntemdir bu.**
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
oks'ye girmiş olduğu düşünülen genç yazar.
kişinin hoşlanmadığı için görmezden geldiği tanıdığına söyleyebileceği bahanedir.
-kafam çok karışık, görmedim.

elinizi başınıza götürüp saçınızı karıştırmanızla bahane tamamlanır.*
yapacağıiş ya da konu hakkında bir karara varmamış insan
her an ne yapcagı belli degıldır. kafası hangi yöne eserse o yönde karar verir.
6. nesil yazardır, Nesildaşımdır kendileri.
şimdilik pek kimsecikler tanımasa da bir zaman sonra idol olacağına inandığım yazar kişisi.
an itabari ile bu durumdayım.** *
(#3251006)
karışık kafa, kafasızlıktır.
(bkz: are you eat of your head)

edit: (bkz: boş kafadan iyidir)
(bkz: alfabetik zorlama) yatıştır, barıştır, öldüm, bittim, eridim, kül oldum amman! *
edit; akıllı ol. oson dediğini değil yapmak, aklından bile geçirme. böyle şaka olmaz, ölümdür birimize...
tehlikeli insandır.
sesli düşündüğü zaman insanda cinayet işleme istediği uyandıran organizma.
salak kelimesinin kibarcasıdır.
güncel Önemli Başlıklar