bugün

Dönerse ekime dönmezse sikime kadardır.

Bizden de ona mesaj.
görsel
Dede gözünü bizden alamıyor anlaşılan. Babaannem var 101 yaşında onu verelim dedem hem yaşıtsınız. Ama o namaza niyaza verdi kendini yıllardır serseri sevmez bence.
incitici mesajdır. "Hepsine" demeseydin bari emmi. Hak edene söyle orada sıkıntı yok da, güzel bir mizahla eleştiren, takılan, sataşanlara sövmek, hele hele anneyi karıştırmak hiç kimseye yakışmaz.

Gel bitsin bu ayrılık, gel bitsin bu hasret emice!
Senin yerin burası.
görsel
Ne isi var sozluklerde anlamiyorum.sen git torun torba sev dede.
geçen de benden rica etti birine ana bacı söv elçiye zeval olmaz diye ama yakışmaz bize.
görsel
bu söylediklerinden sonra sözlüğe böyle bir dönüş yaparsa şaşırmamak gerek.
Yok yok bu uslanmaz dedirten mesajdır.
Ne ektiyen, onu biçiyorsun efendi!
Ana lafını ağzına alıp hadsizlik etmeden evvel, diz çöküp, tövbe et!
edep yahu!
bendende anana selamlar dede.
Kendisinin anasını çok yemeğe davet etmişler galiba, böyle bir cümle kurabildiğine göre...

Bir de moderasyon ile anlaşmış hakkımda konuşturmayın kimseyi diye. O zaman sen de konuşmayacaksın sarıklı bunak.
harbi göt ve kalitesiz olduğunu gösteren mesajdır.
ulan dede kızmayayım diyorum ama yaşına başına yakışıyor mu bu tavırlar hı?
ayrıca burasını ölümüne takip ediyor.
Teflonları hazırlasınlar gibi bir mesaj atmış bana, ne kastettiğini anlamadım açıkçası. *
dönünce hepinizi laciverte boyayacakmıs oyle diyo.
Cezası bitmeden dönmesi gerekirdi.
Hayal kırıklığına uğratan mesajdır.
ulan sizde az uyanık değilsiniz adam sarıp sarıp sövdürüyorsunuz sonra çaylak olunca taşak geçiyorsunuz böyle. ayıp ayıp.
antik türk tarihinden bu güne yaşamış, dev çınar, ünlü filozof sokratın falan yanında bok yediği, çağımızın ve diğer bilmem kaç çağın en büyük düşünürlerinden kafa koparanus dedenin mesajıdır.
Üşenmedim baktım cevap vermiştir.
Ulan dede vallahi senin yaşadığın kafa çozel.

görsel
mesaj birkaç şahsa biraz girdili çıktılı ifadeler ve daha önce hiç duymadığım cinsel terimler içerdiği için ekran görüntüsünü atamıyorum ama onlar anladı. *
Boş mesajdır.

Tengir senin işin gücün dede olmuş. Yaşlı başlı adamlara bakın. Liseliler gibiler. Evet.
görsel
modlara özel mesajdır. evet
görsel
tangur tungur da istirahate alındığına göre

dede bir süreliğine telsizi kapattı.
Koca yürekli dedoşumdan bugün gelmeyen mesajdır.