bugün

bedenin bir kısmı olan kafa bölümünün şiddetli bir şekilde sert ve ya kesici bir ortama çarpması sonucu, kafa bölgesindeki derilerin ayrılarak kanlar fışkırması ve dikiş attırmanın zorunlu olduğu durumdur. bazı kişilerce mübala sanatı olarak, kafa kısmının çok hızlı olmadan çarpası durumunda da "kafam yarıldı" cümlesini kullandıkları görülmektedir. bu kişilere inanmamak yerinde olacaktır.
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=88088
türkiye futbol liglerinde sıkça görülen, kafatasının üzerindeki derinin yabancı bir cisim çarpması sonucu yırtılmasıdır.
doktor marifetiyle de olabilen bir şeydir. lakin doktor neşter kullanır. hatta öncesinde saçlı deriyi bir tıraş filan da eder.

(bkz: kafanın pekmezinin akması)
Altı yaşındaydım.Salıncaktan sallanırken ip kopmuş başımın arkası sivri yere gelmişti.Eve gittiğimde gülerek anneme kanlı ellerimi göstermiştim.Annemin o anki halini unutamam.Apar topar hastaneye götürmüştü.On küsür dikiş atılmıştı.Annemin aklı gidiyordu o gün.insan büyüdükçe ailesini iyice sevmeye başlıyor onu anlıyorum.
oldukça kanayan hatta oluk oluk kan akıtan olay.

not: fileli şeyin amacı bandajın durmasını sağlamak, bandajın tutturulduğu bantlar saçta tam tutunamıyor hemen sökülüyor.
kavga esnasında salgınanan adrenalin hormonunun acı hissini büyük ölçüde azaltması yüzünden, kişinin ancak akan kan sayesinde farkettiği durumdur.

hayatın olağan akışı içerisinde gerçekleştiği takdirde ise değişik acılar yaşamanıza sebep olabilir.
abimin arkadaşının kafasını yardığım doğrudur ama küçüktüm, ama kışkırtılmıştım!
güncel Önemli Başlıklar