bugün

insanın bir benzerini ya da iyi anlaştığı birisini bulamaması durumudur. kesinlikle can sıkıcı bir hal olmakla beraber kişiyi bunalıma sokar kendinden şüphe etmesine neden olur.
sahip olunan kafanın orjinal olması, bir denginin varolmaması durumundan kaynaklanıyo olabilecek bir durumdur.
kişinin herkesden farklı olduğunu hissettiren durum.
(bkz: Einstein nin arkadaslari)
Hayattan soyutlanma sebebi diye adlandırabilecegimiz durum.
ilerleyen yaşlarda başa gelir.
ne alaka bende bilmiyorum ama bana ogün hayatla tanışırsın seni satarsa kankan- pit10 sözünü hatırlatan başlık.
sonucunda sikerim lan diyerek elde olan arkadaşlarla yetinmek zorunda kalınır.
kafa dengi sevgili bulamamakla aynı şeydir.
''Arkadaş Ugruna olmek kolaydır fakat ugruna olunecek arkadaş bulmak zordur'' Lafını hatırlatan durum.
Kimi zaman hissedilen can sıkıcı durumdur. fakat bu "kimi zaman"lar genele yayılmaya başlamışsa, kişinin kendisini sorgulamaya başlayacağı an yaklaşmış demektir. Kafa dengi arkadaş bulmak uğruna kendi karakterini, düşüncelerini mi değiştirecektir, yoksa kendisini değiştirmeden kendisine uyan birilerini mi arayacaktır ısrarla? nasıl bir strateji izlemelidir bu konuda? bu düşüncelerle boğulmaya başladığı an, bir girdabın içine çekiliyor gibi hissedebilir kişi kendisini, girdabın içine girdikçe de yukarıya çıkmak gittikçe daha zorlu bir hal almaya başlayacaktır. derken en sonunda asosyal bir tip olup çıkacaktır, birileri onu aramadığı zaman kendisi başkalarını aramayacaktır, plan yapamayacak hale gelecektir. bu durum, ruh sağlığının bozulmasına kadar gidebilir. Bu kötü senaryolara uğranmaması için yapılması gereken şey, kendi karakterini ısrarla hiçbir şekilde değiştirmemek ile sırf ortamlara akabilmek için kendi karakterinden, duygularından büyük ödünler vermek arasında, ortalarda olan bir şeyi yakalamak ve bırakmamaktır.
ilk başlarda çok üzülürsünüz. Kötü gün dostuna ihtiyacınız vardır. hep o her boku birlikte yapacağınız arkadaşınızı hayal edersiniz. çevrenizdekilere hep ön yargıyla bakar, insanları etiketler, bir süre sonra umursamaz bir şekilde her dostum diyene kucak açarsınız.
kafa dengi arkadaş bulamadınız üstüne üstlük yaşınız baya bi ilerlediyse vay halinizedir. artık sizin kafa dengi olmanıza ramak kalmıştır.
Hep çok dizi izlemekten oluyor bu durumlar. arkadaşı için canını, götünü veren, her zaman arkadaşının arkasında olan her durumda, her sırrını bilen birbirlerini koruyan şahane arkadaşlıklar. * gerçek hayatta bu kadarı bulunur mu bilmem *
Kafa dengi arkadaş, destursuz konuşup, aynı şekilde kavga ettiğin ama belli bir süre geçince burnunun direğini sızlatan arkadaştır. Çok az bulunur, fazla kapris yapmamak gerekir.
hayatın her döneminde yaşadığım problem, bir kafa dengi bulamadım.
üniversiteye yeni başlayan bireyin, eski arkadaşlarına yakındığı durum.
imkansızı arayıp başaramamaktır. çok zordur çünkü bulmak.
nefes kesen bir yalnızlığa yol açar. içine kapandıkça kapanır insan. o tam kafa dengin olan insanı deli gibi özlersin ama hayat işte..
birinizi bir kenara, diğerinizi başka bir kenara atar.
Bu başlık tam anlamıyla beni anlatıyor dedim yazıdır.
Ömrü hayatım boyunca muzdarip olduğum dert. Ben mi çok uyumsuzum acep? Yoo.
20 yaşlarındaki bir bedene hapsolmuş ellili yaşlarda biri gibi hissetmeye ya da kendini çok aristokrat entellektüel (ne alakaysa) hissetmeye sebep olan lanet durum.

film festivaline gidelim diyorum biz senin kadar entel dantel takılmıyoruz canımmm cevabını alıyorum. ben öyle gürültülü gece kulüplerini sevmiyorum daha sessiz sakin bir bara gidelim diyorum ayy biz elli yaşında mıyız şekerim yaa cevabını alıyorum. böyle arkadaşlara sahip olmak benim kaderim mi ya.
yalnızlığı sevdiren durum.
sorunum olmayan durum.
21 yaşından sonra kendini gösteren durum. Ne güzeldi ilkokul ortaokul lise hatta üniversitenin ilk yılları. Acaba ben de mi sorun yoksa insanlar da mi diye de düşünmeden edemiyor insan. Bırak kafa dengini 24 yaşında hiç bir arkadaşının işinin gücünün okulunun olmadığı bir şehirde yeni çevre edinmek o kadar zor olacak ki..
insani canindan bezdiren durumdur. halden anlayan bütün arkadaşlarım başka şehirlerde. ben istiyorum ki canım sıkılıyor hadi dışarı çıkalım dediğimde bütün işini bırakıp nereye bile diye sormayan bir arkadaşım,dostum olsun yanımda. konuşmaya gerek bile kalmadan anlaşabildiginiz kişiler olur ya işte öyle bir dostum olsun istiyorum ya. su lanet şehirde bundan yalnızca bir tane var. o da ailesiyle yaşıyor. kafasına estiği gibi davranamiyor yani her zaman. diğerlerine gelince biri ders manyağı, bos oturduğum an niye ders calismiyorsun diye soran bir tip. ebeveyn gibi yani. iyi kız ama derdim olsa dinler, yardim eder. ama yetmiyor işte. kız aksam olunca dışarda olmaktan korkuyor ya. aksam dediğim de saat 7-8. diğeri desen sevgilisiyle takılır her gün. başka bir hayatı yok gibi. ya da sevgilisi yetiyor ona bilemiyorum pek anladığım bir durum değil. sınıftan çok samimi olduğum insanlar yok. yani boyle kardeşim deyip güvenebilecegim biri yok. öyle gördüğüm insanlarla da pek takılmak istemem. çocukça esprilerine gülmedigim icin adim suratsiza cikti. aslinda eglenceli bir insanimdir ama yalnizca bana samimi gelen insanlarin yaninda. zaten surda toplasan 3-5 arkadaşım var onlarında durumu boyle yani. sıkılmaktan ölen ilk insan ben olucam. bazen çıkıyorum tek basıma dolaşıyorum. yanımda en azından 'ay ben onu yemem yok ben oraya gitmem' diyen tipler olmuyor. daha iyi geliyor hatta bu durum bazen bana. bütün öğretim hayatım başka şehirlerde geçtiği için arkadaşlarımda hep farklı şehirlerde kaldı işte. arada fırsat bulursam yanlarına kaciyorumda kendime geliyorum. yoksa ben burada boğulurdum herhalde. lisede bir arkadaşım vardı mesela. hala arkadaşım gerçi. dostum, kardeşim her şeyim. kendisi de burda yazardir ayrıca. ikimizde hep bu durumdan şikayet etmisizdir üniversite hayatimiz boyunca. 'ya beni anlayan kimse yok, bir hata yapsam hemen yargiliyolar. yapmasam da yargiliyolar gerçi. giydiklerime bile laf ediyorlar' diye. allahtan son senemde defolup gidicem. aslında bu şehri çok sevdim ilerde burada yaşamayı düşünecek kadar. ancak bu çevreyle olmaz mümkün değil olmaz. bende hata ilk sene katılacaktım bütün saçma aktivitelere,öğrenci kulüplerine. geniş bir çevrem olacaktı. bir sürü insan tanıyacaktım. çok pişmanim sözlük.
güncel Önemli Başlıklar