bugün

insanlar gerekirse kıt kanaat geçinip, kadını mümkün olduğu kadar çalıştırmamaya gayret etmelidirler. Çünkü çocuğun anneye bağlanması, onun aile terbiyesi alması, aile ortamında bulunması, maddi durumdan daha önemlidir. çocukluğunda "iş, güç" diye kreşe bırakılan çocuklar, ileride anne babalarını "iş, güç" diyerek huzurevlerine bırakmaktadırlar. Bir çocuk için en önemli şey para değil anne şefkatidir. Batı'nın modernist fikirlerini sorgulayalım lütfen.
(#18515696).
olmaması gerekendir. kadınların ticaret yapması ve erkeklerle aynı ortamda bulunması günahtır. kadın eve aittir, çocuk doğurup onu eğitmelidir ve kocasına hizmet etmelidir.
kadının yeri evidir anlayışı ortaçağ anlayışı bile değilken çalışabilecek fırsatı ve sağlığı varsa çalışmaması anormaldir. heleki günümüz şartlarında erkekle aynı eğitimi alan bir kadın neden eve kısılıp sadece çocuk baksın kendi ekonomik özgürlüğünü kazanmak varken?
olmasi gerekendir. bosuna mi okuyor kizlarimiz? kadinin evine katki yapmak istemesi bosuna mi? kesinlikle degil.
Tipik bir karadeniz manzarası olmuş. Erkek kahvede kadın tarlada...(sadece kadının çalışması diyelim yoksa kadının çalışması kadar normal birşey yok.)
Evde gelin kaynana programı izleyip, toplaşıp komşularla günlerde pasta börek yeyip kilo almak dışındaki bir tercihtir. Ekonomik bagımsızlıkta bir güç kaynağıdır aynı zamanda.
kadının; erkeğin, çocuğunun, evinin kölesi gören adamların yazı yazdığı başlık. (bunu yazanlar kadını insan olarak görmeyen, kendi insanlığından şüphe edilecek adamlardır.)
evet, olmaması gerekendir. kadınların ticaret yapması onların güçlenmesi ve para kazanmaları eşlerine ve efendilerine isyan etmelerine neden olur. kadın güçsüz bırakılmalıdır ki sadakatli olsun, hizmet edebilsin. karısıyla aynı sofraya oturan adam, buna lütfeden adam onu o zaman daha çok sever.
erkeklerin işsiz kalmasının bir numaralı nedenidir.
bazen bunalticidir. bazı zamanlar nasil istiyorum evde kalmak, 10 a kadar uyumak, kadın programı izlemek, canım istediğinde kalkıp o an kurabiye yapmak, aksam eşimi enerjik bir şekilde karşılamak anlatamam. Ama gel gör ki emekli olunca bu hayaller. O zaman da sağ olur muyuz bilinmez.
iyi bir meslek sahibi olan kadın çalışır , ama bunu ne babanın sorumluluğunu, nede kocanın sorumluluğunu alarak yapmalıdır.
çocuk sahibi kadının ise kesinlikle ilk vazifesi evladını yetiştirmek olmalı.
kadınların üniversite mezunu olması şart;
1. babası olmadığında yada eşinden ayrıldığında yada eşi vefat etti vs. kendi kendini geçindirebilmelidir.
2. erkek egemen toplumda merdiven silen kadına bakışla masa başında çalışan kadına bakış bir değildir.
3. iyi eğitim görmüş kadın (tabii bu sadece ders kitapları okuyarak olmaz) iyi evlatlar yetiştirir.
4. evde dantel örmesinden, televizyon izlemesinden çok daha anlamlıdır.
5. sosyal hayatta kendine güvenmeyi, sorunlarla baş etmeyi daha iyi öğrenir.
büyük şehirlerde geçim sıkıntısından dolayı kısmen olması gerekendir. aslında boşanmaların da temelinde kadının çalışması yatmaktadır her ne kadar reddetseniz de. bir nevi ekonomik bağımsızlıkken gerek aileye gerek işe ilgisi azalmakta. elimizde olsa da ataerkil düzenin toplumuna evinde çocuklarını buna karşı yetiştirerek baş kaldırsa.
bir kadın ekonomik özgürlüğünü kazanmalı ve kocasının-babasının eline bakmamalıdır. kadın ile erkek eşittir ve kadınlarında çalışıp para kazanmaya ihtiyaçları vardır. yoksa kocasına hizmetçi olur.
bu konuda eğitici makale vb arıyorum, yazılarınızı veyahut begendiklerinizi iletebilirsiniz bana evet.
Ahhh hassas noktamdan vurdunuz.
Bugun ne oldu biliyor musunuz, nerden bikeceksiniz tabi ki bilmiyorsunuz. Annem evet annem *iftar yemegi hazırlıyor bugün öyle hazırlıklar yapmış ki anlatamam. Neyse biraz yardim edip dinlemeye cekildim. Derken telasla yanıma geldi oglum dedi " koş bozdolabi yaniyor " dedim "Allahim ne oluyor " kostum gittin . Bir de ne goreyim fırını buzdolabinin ustune koymuş mutfakta yer olmadığı için buzdolabı ile fırın yek vücut olmuş hemen çıkardım sicakken sogusa cikmazdi. Ama annemi görün hicabindan bayilacak . Nasıl mahcup nasıl mahcup anlatamam. Nasıl bu konuya geldik mi diyorsunuz annem çalışmıyor ev hanımı. Uc kuruş isterken babamdan türlü sevimlilik yapar ben üzülürüm bazen . işte bugünde uzulmesinin nedeni eve katkim yok zararim var ne olacak simdi yenisini mi alacağız demesi.
Velhasıl yazarlar kadin çalışmalı en azından maddi bağımsızlığını kazanmali ki kendi olabilsin hatta belki bu sayede kadın istismarının önüne geçilir belki şiddet son bulur. Çalışın kadınlar.