bugün

bir facebook sayfasından denk geldiğim bir yazı. kaydadeğer şeyler var gibi içinde.

--spoiler--
Kızların mutlu olma sevdası, özgürlük ve bencilliğine değinmek istiyorum.

Kızlar günlerce trip atar, erkek trip atınca "erkek adam trip mi atarmış." olur.
Kızlar etten boktan sebepten ağlar, erkek dolup taşınca "erkekler ağlamaz." olur.
Kızlar kavgada bağırır çağırır hatta şiddet uygular, erkek bağırınca "hayvan" olur şiddeti söylemiyorum bile. (kadınlara şiddet iyidir demiyorum lafı saptırmayın....)

Siz ne kadar kabullenmeseniz de erkekler de sever hatta siz kadınlardan çok sever.

Erkeklerde dolar taşar. bi yerde patlar. çaresiz kalır ağlar, trip atar.
Kızlar tüm gün trip atar gereksiz ağlar gereksiz kıskançlık tavırları içine girer;
Ama bunlar erkekte olunca "beni sıkıyosun" derler ve giderler.

Erkeğin bunu deme hakkı yoktur. Çünkü iki gün sonra "sıkılıp" ayrıldığı için "şerefsiz" olur "adamlığına" laf atılır.

Ve fark ettiyseniz dünya da "feministlik" gibi bi kavramın erkek versiyonu yoktur.

Trip atıp, ağlayıp, bağırıp, çağırıp erkeklere bu hakkı tanımayan "bencil" kadınlar üstüne bi de "feministlik" diye kendilerini üstün görür. Erkeği ise "odun, ayı, hayvan" gibi kelimelerle aşağılar.

Yapılan bir anket sonucunda
Erkeklerin %96'sı eşi çalışmayan bayanlarla evlenirim "ben ona bakarım." diyebiliyor.
Bu oran kadınlarda sadece %3.
işte erkeğin asilliği de burada belli oluyor.

Ve şöyle bir şey de var: Erkek hayatında bir kızı sever ve ne olursa olsun ben onu istiyorum der ve onu alır ama kadınlar öyle değildir hep dahasını ararlar.
Uzun boylusunu bulurlar, uzun boylu kaslı bi erkeği bulunca ilkini terk ederler ve terk ettiği kişi umrunda bile olmaz. uzun boylu kaslı daha yakışıklı bir erkeği bulunca da diğerini terk edecektir. Sürekli arayışta ve mutsuzdur.

Erkekler, kadınların güzelliğine bakınca "her şey dış görünüş mü? işte siz busunuz" denir ama kendisi erkek ile sadece parası için bile evlenebilir.

Ve ne olursa olsun "KADINLAR HAKLIDIR."

Eğer mutlu bir hayat istiyorsanız siz bayanlar; Kibirinizi bencilliğinizi bir kenara bırakın empati kurun karşınızdakini anlayın, anlayış gösterin.
Karşınızdakine değer verin azıcık "erkek" olun.
Emin olun daha mutlu olacaksınız.

--spoiler--

http://www.facebook.com/B...adi/posts/468687503151208
genelleyerek yazılmış bir yazı. unutulmamalıdır ki, sadakatli ve alçak gönüllü kızların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur.