bugün

kadınlar trafiğin babasıdır çünkü anasını sikti. hemen her yerde 100 lerce kazaya sebebiyet vermektedirler ''ama o kazaları erkekler yapıyür'' diyenler çıkacak onlara diyoruz ki sebebiyet veren kim lan! iyi kadın şoförler var saygı duyuyorum ama sayıları çok az onlar araba sürecek diye diğer tüm kadınlar da sürmemeli insanlar işine geç gitmemeli kaza yapmamalı. insanlık için ekonomi için bu şart ekonomi kalkınma planında bu olmalı kesinlikle. lan daha bu sabah 5 km bir karının arkasında geldim sol şeritte, çekil diye seko at çekilmiyor basmıyor ne yapayım hadi ben üstünden mi uçayım. bunun gibi bir sürü şey daha aslında ben çok doluyum da bu konu da o kapılar açılsın lütfen.
nihayet gerçekleşti mi diye sevindiğim ama sadece bir temenni olduğunu öğrenince

hayal kırıklığı yaşadığım haberdir.
biz ne kaybettiysek bu zihniyetten kaybettik. cumhuriyette yaşasak ne yazar? bak, şeriat kanımıza işlemiş bizim. olmadı mı? kökünden keselim diyor.

hiç düşünmüyorlar onlar babaları tarafından 10 yaşında arabalara konurken kadınların nasıl yalıtıldığını. hiç düşünmüyorlar eşinin sen sürme ben sürerim diye karşı çıkmalarına karşı o araca bindiklerini. hiç düşünmüyorlar her gören erkek sürücünün "bak bak kadın sürücü hihihi" bakışlarıyla araba sürdüklerini.

sürün kızlar. patlasalar da çatlasalar da sürün. bu dünya kimsenin tekelinde değil. sizin de bir hayatınız var onların da. laflara sözlere inat, bakışlara inat, sürün!
yasaklanmak bir yana her geçen gün sayıları da artmakta üstelik. dün işim acele ara yoldan ana yola çıkacam önde de bir araç hareket eder gibi oldu ben de kalktım geri durdu sığır ben de çok az değdirdim 30 cm var yok aramızda ha bu arada. arabanın kapı açıldı ki inen kadın dedim içimden belaya kaldık. kadın iner inmez başladı ay çok korktum da şu da bu da allah var insanmış cırlamadı ama işim acele gitmem gerek bakıyor ediyor. abla bir şey yok al şu kartım bir şey olursa ara beni plakalık çatladı sadece dedim ki öyle tamam eşime göstereyim yine de diyor. eşine gösterecen sen niye trafiğe çıkıyon hadi yarın bir gün bir yere vurup bana kitlemeyecen ne malum.
bugün sabah az önce ya araçlara yeşil yanıyor şehrin en işlek caddesinde kadın tramvayda indi direk karşıya geçmeye çalıştı sol şerit akmıyor sağ şerit akıyor soldan geçti sağa bakmadan atladı tam önümdeki taksici allahtan sağa dönüş vardı oraya doğru hamle yaptı yoksa kadını altına aldıydı. kadın teşekkür edeceği yerde daha bir de adama cırlıyor ben olsam iner orada o kadının amına kordum açıkçası. hadi o dönüş olmasaydı adam sağda park halinde duran arabalara vursaydı ne olacaktı? o adam ticari araç sürücüsü zaten trafik sigortası fiyatı uçuk o kazayı yapsa seneye 2-3 katı ödeyecekti bu o cingar karının umurunda mı değil. daha giderken bile konuşuyordu lan nasıl deli oldum ya. velhasılı kadınlar trafiğe çıkmasın mümkünse yaya olarak bile.
güncel Önemli Başlıklar