bugün

asıl başlık şu olacaktı: kadınların güç sahibi olduğunda bir erkekten daha acımasız olması.

ben bunu her yerde görüyorum ancak asıl alışveriş yaparken çıkıyor bu kadınlarda. dikkat edin hal ve hareketlerine tanrılaşıyorlar. adeta karşısındaki kişiyi satın almış gibi davranıyorlar. bir kıyafet deneyecek diye personeli himaye altına alıp şunu getir şunu bırak diyorlar. ayrıca erkekler alışveriş yaparken dağıtmamaya veya ihtiyacı olandan fazlasını almayıp çalışanlara yardımcı olmaya çalışırken kadınlar aksine bunu hiç düşünmez. hiçbir şey almayacak olsa bile ortalığın anasını sikip gitmek onlar için sıradan bir olay. düşünüyorum da kadınlar dünyada söz sahibi olsa kim bilir yönetilen ve fakirler ne halde olurdu ?
belki de içlerinde yatan kendilerinden bile gizledikleri aşağılık kompleksinden kaynaklıdır. bu durum çirkin erkek güzel kadın ilişkisinde de görünür.

kadın güzeldir ve erkeği parmağında oynatır. onun duyguları, erkeğin yaptığı hiçbir eylem onun için anlamlı değildir. yarın bir gün ise o adamı terk eder anında, zaman kaybetmeden başkasının altına girebilir.
Hiç bir kadın acımasız değildir şartları çok zorlar acımasız olanlar ise kadın değildir gözümde.
Bencil ve gereksiz ego sahibi insanların güç sahibi olduğunda acımasız olması olarak değiştirilmeli başlık. Karakterin kadını erkeği yoktur.
doğru bir beyan. Ataerkil çıkarları birer birer yakmalıyız!
kadınlar bir davranışı ya kendisi için ya da diğer kadınlar için sergiler. eline güç geçtiğinde bu diğer kadınlara "ben senden daha güçlüyüm" mesajı vermek için kullanır. erkekler ile bir ilgisi yoktur.